CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Rusya Bitcoin tutumunu değiştiriyor mu? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Rusya Bitcoin tutumunu değiştiriyor mu? Son haberlere göre, Rusya parlamentosu kripto paralarla ilgili yasaların hafifletilmesini tartışıyor. Bu sefer Rusya parlamentosu Devlet Duması kripto para kullanıcılarını hapse atmakla tehdit etmiyor.


Rusya Bitcoin tutumunu değiştiriyor mu?

Daha önce çıkan haberlerde, Rusya’nın yeni bir yasa çıkarabileceği ve kripto para kullanımını suç sayabileceği bilgisi yer almıştı. Ancak son belgeler, Moskova yönetiminin Dijital Finansal Varlıklar (DFV) yasasını revize ettiğini gösteriyor. Bu belgedeki kripto paraları suç sayan kısımlar güncellenecek. Muhtemelen de Bitcoin yararına doğru bir değişim söz konusu.

Daha önce haber verdiğimiz gibi, Rusya parlamentosunun alt kanadı, kripto para kullanımı ile ilgili sert önlemler alınması yönünde adımlar atmak istiyordu.

DFV ile ilgili ilk görüşmelerde kripto paraların tamamen yasaklanması ve Rusya’da kullanılması aleyhinde görüş bildirilmişti. Dahası, bu yasayı çiğneyen vatandaşlara 30,000 dolar para cezası ve yedi yıla kadar da hapis verilmesi öngörülmüştü.

koinmedya_brave

İlgili – Mahkemeden şok karar: Bitcoin çalmak suç değildir!

O zaman buna karşı çıkan Rus kripto para destekçileri de böyle bir yasanın aşırı olduğunu ve Rusya’da kripto kullanan kişileri farklı bölgelere yönelmelerine sebep olacağını bildirmişti.

Öyle görünüyor ki yasa tasarısı ile ilgili ikinci görüşmede bu aşırı maddelerin çıkarıldı. Parlamento finansal piyasalar komitesi başkanı Anatoly Aksakov da bunu doğruladı. Ayrıca yasadan cezai işlemlerle ilgili kısımların çıkarıldığını da bildirdi.

Buna rağmen parlamentoda güz döneminde başka bir yasanın kabul edilebileceğini de belirtti. Bu ikinci yasanın kripto paralar konusunda ne öngördüğü ile ilgili ise bir bilgi vermedi.

koinmedya_brave

İlgili – Rusya, Bitcoin’e el koyma yasası getiriyor

İlk yasalar Ocak 2021’de çıkıyor

Aksanov şu an görüşmeleri yapılan üç farklı yasa olduğunu bildirdi. Ona göre Rusya Bitcoin konusunda tutumunu değiştirdiği yasayı Ocak 2021 itibariyle çıkarabilir. Güz dönemi parlamentonun ikinci ve üçüncü oturumlarında kabul edilebilir. Belirtilen tarihte de yürürlüğe girecek.

Ayrıca, tasarının kripto para birimlerini “dijital kodlar veya bir bilgi sisteminde yer alan bir dizi elektronik veri” olarak tanımladığını belirtti. Ve bu veriler bir ödeme aracı ve bir değer deposu olarak kullanılabilir. Ayrıca, dijital varlıklar “ne uluslararası bir para birimi ne de yabancı bir devletin ya da Rusya Federasyonu’nun bir para birimidir” deniliyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

‘Kadınlar, Bitcoin’e Yatırım Yapmadan Önce Biraz Daha Eğitim Almak İstiyor’

Coin Ajans

Sirkülasyondaki Bitcoin Miktarının Yüzde 0.18’i BitMEX’te Tutuluyor

Coin Ajans

Türkiye’deki 455 Bin Kredi/Banka Kartı Bilgisi İfşa Oldu!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası