CoinAjans.com
ico

Rusya’nın darknet’i Hydra piyasaya token sürmeye hazırlanıyor

fairspin_koinmedya

Rusya’da illegal ticari faaliyetlerinin yoğunlaştığı darknet platformu Hydra, piyasaya token sürmeyi planlıyor. Hydra 146 milyon dolarlık fon toplamayı planlıyor.


Hydra piyasaya token sürüyor

Darknet veya Darkweb olarak tabir edilen internet platformları genelde illegal ve kayıt dışı ürünlerin ticaretinin yapıldığı platformlar olarak biliniyor. Bu tür platformlarda kredi kartı yerine kripto paraların kullanıldığı ileri sürülüyor.

Lütfen Bkz: UnitedData kurucusu Eral Eyal kripto para dolandırıcılığından suçlu bulundu

Rusya’nın en büyük darknet platformlarından Hydra kendi ICO’suna (ilk koin arzı) hazırlanıyor. Hydra her bir token’ını 100 dolardan piyasaya sürmeyi planlıyor. Toplam 100 Hydra token’ına sahip olanlar Hydra platformunun yüzde 0,00333 oranında karına ortak olacağı belirtiliyor.

Hydra token arzı sayesine 146 milyon dolar toplamayı planlıyor. Hydra token’ları Bitcoin ve belli başlı kripto paralar üzerinden satın alınabilecek. Söz konusu token arzı 16 Aralık tarihinden itibaren yapılması düşünülüyor. Ancak Rusya tarafından yapılan açıklamalara göre token arzı, bir dolandırıcılık hikayesi ile sonuçlanabilir.

Lütfen Bkz: Ethereum kurucusundan blockchain savaşları ve blockchain 3.0 üzerine açıklamalar

Hydra platformu üzerinden lisansız ürün satışları, hackerların kullandığı yazılımlar ve bazı yasaklı ürünlerin ticareti kripto paralar üzerinden gerçekleştiriliyor. 2016 verilerine göre platform üzerinden 1 milyar dolarlık bir işlem hacmine ulaşıldığı tahmin ediliyor.

Ancak şunu belirtmekte yarar var: Hydra gibi suça bulaşmış yada suçu kolaylaştıran bir platform ile ticari bir ilişki kurmanın hukuki sonuçları olabilir.

Kaynak

İlgili Haberler

Kripto paralarının geleceğine Asya yön verecek, ABD değil

Coin Ajans

IEO’ların geleceği ICO’lara benzeyebilir mi?

Coin Ajans

Galatasaray’ın Taraftar Tokeni “$GAL” Arzı Başladı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası