CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Saatlik en yüksek Bitcoin işlem hacmi gerçekleşti: $9 milyar

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin üzerinden 5 Aralık 2019 tarihinde 1 saat içerisinde saatlik bazda en yüksek işlem hacmi gerçekleştir. Yaklaşık 9 milyar dolar değerinde Bitcoin transferinin olduğu tahmin ediliyor.


1 Saat içerisindeki yüksek Bitcoin işlem hacmi dikkat çekti

Bitcoin tarihinde saatlik bazda en yüksek işlem hacmi gerçekleşti. 1 saat içerisinde 8,9 milyar dolar değerinde Bitcoin işlemi gerçekleşti. Yani yaklaşık 1900 ton altın değerinde Bitcoin transferi gerçekleşti. 1900 ton altını daha da somutlaştırabiliriz: Yaklaşık 1400 adet Ford Focus, 475 adet fil veya 125 adet otobüs ağırlığında altına denk gelen fon, sadece 1 saat içerisinde transfer edildi.

Lütfen Bkz: Türkiye merkezli kripto para borsası aleyhine dava

Bu durum bize Bitcoin’in iyi bir değişim aracı fonksiyonu sergilediğini gösteriyor. Glassnode’nin kurucusu Rafael Schultze, söz konusu Bitcoin transferini twitter yolu ile takipçileriyle paylaştı. Aşağıdaki grafikte bu transfer işleminin boyutunu görüyoruz.

Bu yüksek boyuttaki Bitcoin transferi, Bitcoin’in güncel fiyatlarını etkilemedi. Güvenlik gerekçeleri ile yüksek oranda Bitcoin sahibi olan bazı yatırımcılar, Bitcoin adreslerinde değişiklik yapabiliyor.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 7.342 dolardan işlem görüyor. 21 Kasım tarihinden sonra Bitcoin 7.000-8.000 dolar aralığında geziyor. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla Bitcoin fiyatları daha iyi konumda. 15 Aralık 2018 tarihinde Bitcoin 3.200 dolar bandına gerileyerek son 28 ayın en düşük seviyesini gördü.

Lütfen Bkz: Franck Muller Bitcoin saatleri piyasada

Kaynak

İlgili Haberler

Kripto Gündem’in 2. Sezonunda BtcTurk CEO’su Özgür Güneri Bitcoin’deki Son Gelişmeleri Yorumladı

Coin Ajans

Bitcoin ve Altcoin’ler Sert Düştü! Milyonlarca Dolarlık Tasfiye Gerçekleşti!

Başarılı Analistten Alışılmadık Tahmin: Tek Mumla Bitcoin Bu Seviyelere Işınlanabilir!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası