CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Şaşırtıcı Anket: İnsanlar HODLing Yerine Bitcoin Harcıyor!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin ve diğer kripto para birimleri dünyayı kasıp kavurdu. Şimdi, neredeyse herkes kripto paraları, özellikle de Bitcoin’i duydu. Birçok kişi, Bitcoin’in yakında güvenilir bir değer deposu olarak ‘en yüksek statüye’ ulaşabileceğini ve bu kavramın ardından kitlesel olarak benimsenmesini destekleyen üstel büyüme göreceğini savunuyor. 

Bazı analistlere göre Bitcoin, altını devirebilir ve önümüzdeki birkaç yıl içinde lider yatırım varlığı olabilir. BlockCard ve Bitcoin Market Journal tarafından yapılan yakın tarihli bir ankete göre, Bitcoin pazarındaki insanların yaklaşık %70’i HODLing’in aksine BTC’yi ödemeler için kullanıyor. BlockCard, bir kripto banka kartı düzenleyicisidir, Bitcoin Market Journal ise Blockchain odaklı yatırımcılar için popüler bir web sitesidir.

Bitcoin ATM’si var . Okullar, kafeler ve diğer kurumlar BTC ödemelerini kabul ediyor.  Anket 35.000’den fazla yatırımcıyı kapsıyor ve sonuçlar, HODLing’in aksine son bir yılda insanların %70’inin kripto parayı harcadığını gösteriyor. Harcamalar yiyecek, eğlence, ulaşım, eğitim, giyecek ve diğer kripto paralar ile takas arasında değişiyor.

Şaşırtıcı Anket: İnsanlar HODLing Yerine Bitcoin Harcıyor! 3

Bitcoin gibi kripto paralar artık küresel ekonomide önemli bir yere sahip

Bu, Bitcoin gibi kripto paraların artık küresel ekonominin küçük bir parçası olmadığını gösteriyor. Bitcoin, mağazalar ve restoranlar gibi birçok günlük para harcama kanalında kullanım için zaten kabul ediliyor. Bu benimsenme, kullanımını sağlamak için daha fazla kanal sağlıyor. Kripto banka kartlarının ortaya çıkışı, bu etkiyi açıkça gösteriyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Dev Bitcoin Borsası Bitfinex, Popüler 3 Kripto Para Birimine Faiz Verecek

“Bitcoin’i Artık Daha Çok Seviyorum”: Milyarder Paul Tudor Jones, Ralli Sonrası Yorumlarını Paylaştı

Son Dakika: Popüler Türk Bitcoin Borsası Paribu’da Güvenlik İhlali!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası