CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Satın alınacak Bitcoin miktarı azalıyor – fiyata nasıl etki edecek?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 47.600 $’a rağmen, şu anda kimse gerçekten satmak istemediğinden, fiziksel olarak satın alınabilecek Bitcoin miktarı düşmeye devam ediyor.

Zincir içi analiz sağlayıcısı Glassnode tarafından yapılan son araştırma, yatırımcılar varlığı uzun vadede aşamalı olarak satın alıp elinde tuttukça Bitcoin’in likit arzının azalmaya devam ettiğini ortaya koydu.

Bulgular, şu anda çıkarılan Bitcoin’in yaklaşık %78’inin kaybolduğunu veya engellendiğini gösteriyor. PayPal, Square, S & P500 şirketleri, ETF’ler ve benzerleri gibi büyük kurumsal yatırımcılar da dahil olmak üzere gelecekteki piyasaya girenler arasında paylaşılacak 4 milyon BTC’lik bir rakamdan bahsediliyor.

“Ağdaki dalgalanma her zamankinden daha hızlı olurken, işaretler gelecekte BTC fiyat artışlarının devam edeceğine dair umut veriyor.”

Bitcoin Nereye Gidiyor?

Tesla’nın Ocak ayında 1,5 milyar dolar değerinde BTC satın aldığını duyurmasının ardından Twitter’daki sosyal duyarlılık rekor seviyelere ulaştığından, BTC fiyatındaki son artış perakende traderlar tarafından tetiklenmiş olabilir.

Grayscale ayrıca Bitcoin Trust’ına ekleme yapmaya devam ediyor ve en son tweet’i, kurumsal yatırım şirketi için yönetilen varlıkların 33 milyar doların üzerinde rekor seviyede olduğunu gösteriyor.

bu haber ilk defa cryptopotato’da yayımlanmıştır


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

1 Milyar Dolarlık Bitcoin Bu Ücretle Transfer Edildi

Ünlü Türk Kripto Figürüne YouTube’dan Engel

Coin Ajans

Bitcoin neden düştü? Düşüş sürecek mi, ufukta artış mı var?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası