CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Satrancın efsane şampiyonu Kasparov’dan “bullish” Bitcoin yorumu TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Dünya satranç şampiyonu Garry Kasparov’dan bullish Bitcoin yorumu geldi. Kasparov, Bitcoin ve blockchain teknolojisinin geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.


Kasparov’dan bullish Bitcoin yorumu

Dünya satranç şampiyonu Garry Kasparov’un 1996 ve 1997 yılında Deep Blue olarak adlandırılan IBM bilgisayarı ile yaptığı maç dünyada oldukça ilgi uyandırmıştı. Bu dönemde bilgisayarların işletim gücü günümüze kıyasla çok düşüktü. Garry Kasparov, 1996 yılındaki maçı zorlansa da kazanmış ve IBM bilgisayarını yenmişti. 1 yıl sonra Kasporv ile Deep Blue arasında ikinci bir maç düzenlendi. Bu turnuvaya dünyadan birçok yayın kuruluşu canlı bağlandı. Binlerce insan ise maçın düzenlendiği binanın etrafında bekliyordu. Maçın sonucunda Deep Blue dönemin en zeki insanını mat etti. Kasparov maç sonrası şu ifadeleri kullandı:

“Deep Blue bir tanrı gibi oynuyor. Ne düşündüğünüzü görüyor.”

Aslında Kasparov’un bu sözleri dönemin ruhunu yansıtıyordu. Bu dönemdeki internet ve bilgisayar balonu ile günümüzdeki blockchain ve Bitcoin balonu hep birbiri ile kıyaslanıyor. 1990’lı yıllarda internet ve bilişim şirketlerinin hisse senetlerinde ciddi artışlar yaşandı ve sonrasın hisseler ciddi değer kaybetti. Ancak internet ve bilgisayar hiçbir zaman kaybetmedi gelişerek günümüze ulaştı.

Deep Blue yerini Google’ın Kuantum Bilgisayarına bırakıyor. İnternet de yerini blockchain ağlarına bırakıyor. Bitcoin fiyatları ise onca balon söylentisine rağmen hala çok değerli ve 9,500 dolar civarında işlem görüyor.

koinmedya_brave

Kasparov, en son yaptığı açıklamalarda ise Bitcoin’deki değer artışının FED politikaları nedeniyle devam edeceğini düşünüyor. Kasparov:

“Bitcoin’in arkasındaki temel formül sınırlı arzının olması. Ancak diğer tarafa baktığımızda örneğin FED’e baktığımızda piyasada işlem gören kaç trilyon dolar var bunun cevabı belli değil. FED’in aşırı dolar basması birikimlerimizi tehlikeye atıyor.”

Kasparov’a göre gücün devletten bireyelere geçtiği günümüzde Bitcoin’in popüler olması kaçınılmaz bir sonuç.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Telegram, iki yıldır merakla beklenen TON Blockchain projesine son veriyor

Şirket Yöneticilerinin Yüzde 83’ü Blockchain’in Kullanıma Uygun Olduğunu Düşünüyor

Coin Ajans

Avalanche (AVAX) token satışı, saldırılar nedeniyle ertelendi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası