CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

SEC 10 Milyar Dolarlık Fonun Bitcoin Vadelilerine Akışını Onayladı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Dünyanın en büyük hedge fonlarından biri olan Renaissance Technologies, Bitcoin (BTC) vadeli işlem piyasasına göz dikti. Geçtiğimiz ay yapılan bir başvuruya göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Renaissance Technologies’in 10 milyar dolarlık Medallion Fonlarının artık gelişen Bitcoin vadeli işlemlerine erişebildiğini doğruladı.

Nicelik temelli yatırımlarla tanınan 75 milyar dolarlık finans devi SEC’in, kendi Medallion Fund’ları için “Bitcoin vadeli işlemler ticaretine” izin verdiğini söyledi. Firma, ticaret faaliyetlerini CME’de işlem gören sözleşmelerle sınırlayacağını söyledi. Firmanın bu noktada herhangi bir Bitcoin vadeli işlem ticareti yapıp yapmadığı belli değil.

2017 yılında başlatılan CME’nin Bitcoin vadeli işlemleri, yatırımcıların Bitcoin’i fiziksel olarak almak zorunda kalmadan büyüyen varlık üzerinde spekülasyon yapmalarına olanak tanıyan, nakit temelli vadeli işlemlerdir. CME Group, 2020’nin ilk çeyreğinde Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleriyle ticaret yapılan yeni hesaplarda bir artış gördü. Yine de, ürünü kullanan büyük trader ve hedge fonlarının sayısı Mart ayında en düşük seviyedeydi.

SEC 10 Milyar Dolarlık Fonun Bitcoin Vadelilerine Akışını Onayladı 4

Yatırımcılara iş uygulamaları hakkında bilgi veren Renaissance’ın ADV formu, Bitcoin ve Bitcoin bağlantılı türevlerin alım satım riskine dikkat çekiyor:

SEC 10 Milyar Dolarlık Fonun Bitcoin Vadelilerine Akışını Onayladı 5

“Vadeli işlemler için temel emtia olan Bitcoin, nispeten yeni ve oldukça spekülatif bir varlıktır. Bitcoin ve Bitcoin tabanlı vadeli işlemler son derece volatildir ve yatırım sonuçları zaman içinde önemli ölçüde değişiklik gösterebilir. Bu tür yatırımlar, diğer yatırımlardan çok daha fazla spekülatif ve toplam sermaye kaybıyla sonuçlanma olasılığı daha yüksek olarak değerlendirilmelidir.”

Fon gündeme oturdu

Cuma günü, Renaissance’ın Medallion fonu manşetlere çıktı. Wall Street Journal, volatilite küresel piyasaları çökertirken 10 milyar dolarlık fonun bugüne kadar %24’lük büyüme gerçekleştirdiğini yazdı. Long Island merkezli firma, Mart ayında %9.9 arttı.

The Journal tarafından bildirildiği gibi, firma herhangi bir zamanda binlerce hisse senedi tutabilir. Aynı zamanda, binlerce hisse senedi, para ve emtia payına da bahis oynar.

1982 yılında kurulan şirket, ödüllü matematikçi James Simons tarafından yönetiliyor. Bloomberg tarafından belirtildiği gibi, hedge fonunun Medallion fonları yüksek getirileriyle tanınır -yatırımcılara 1988’den 2018’e yıllık ortalama% 40 getiri sağladığı biliniyor.

Bununla birlikte, Medallion Fonları açıklamasına verilen tepkiler, Bitcoin destekçileri arasında kurumsal yatırımcılara olan güvensizliğin devam ettiğini ortaya çıkardı. Geçen yıl bu güvensizlik, Bitcoin fiyatını yapay olarak baskı altına alan vadeli işlem sözleşmelerine odaklıydı.

Ancak stok-akış modeli yaratıcısı PlanB gibi bazı insanlar da, vadeli işlemlerin fiyat manipülasyonundan sorumlu olduğu fikrini açıkça çürütmüştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin balinalarından son dip operasyonu! TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin fiyat analizi: Düşüşteki BTC yönünü yukarı çevirebilecek mi?

Gizemli Balina, Bu Seviyelerde Bitcoin’e Devasa Satış Duvarları Ördü!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası