CoinAjans.com
Kriptopara Haber

SEC’in Ripple davası altcoin piyasasının genelini nasıl etkiledi?

kripto para haber coinajans

Kripto Para Haber – SEC’in Ripple davası, yalnızca XRP’yi değil, tüm altcoin piyasasını etkileyen bir satış sürecine sebep oldu. Deneyimli Bitcoin ve kripto analisti Willy Woo’ya göre haber, altcoinlerin piyasa değerinde toplam 31 milyar dolar kaybetmesine neden olan bir kripto piyasası erimesine yol açtı. Woo’nun Ripple davasından kaynaklanan altcoin analizi aşağıdaki gibiydi.

Ripple davasının ardından altcoin piyasası 31 milyar dolar yitirdi

Altcoin piyasası SEC’in Ripple Labs’ı dava etmesinden bu yana yaklaşık 31 milyar dolar kaybetti. Elde edilen veriler yatırılan dolar başına kripto hacim değişiminin altcoin’lerden yaklaşık 1 milyar USD gerçek sermaye akışı anlamına geliyor.

Willy Woo, SEC’in Ripple davasıyla ilgili haberler yayıldıkça ChainLink (LINK) ve Cardano’nun (ADA) değerinin XRP’nin değeriyle birlikte düştüğünü belirtti. Woo’nun Chainlink ve Cardano analizi, dava nedeniyle Bitcoin’in hakimiyetinde önemli bir artışı vurgulayan aşağıdaki iki bölümden oluşan Twitter başlığında bulunabilir.

Altcoinlerden çıkış var, para BTC’ye akıyor

Willy Woo’nun yukarıdaki tweetinden de görülebileceği gibi, XRP piyasasının 0,57 dolardan 0,25 dolara düşmesi birçok altcoin’i aşağı çekerek yatırımcıların sermayelerini bildikleri güvenli liman varlığına, Bitcoin’e aktarmalarına neden oldu.

Şu anda Tradingview’e göre Bitcoin hakimiyeti 69,50’de duruyor. Bitcoin’in kripto piyasalarında böylesine yüksek bir hakimiyeti, en son Ağustos 2019 ile Ocak 2020 arasında, BTC’nin 2019 zirve değeri olan 14.000 dolardan düzeltme yaptığı sırada görüldü.

Mevcut durumda, sermayenin altcoinlerden Bitcoin’e akması, yatırımcılar tarafından diğer dijital varlıkların SEC tarafından menkul kıymet olarak ilan edileceğine dair bir korku seviyesini gösterebilir. Projeyi buhar yazılımı olmakla suçlayan Zeus Capital’deki ekip tarafından sürekli olarak incelenen Chainlink bu noktada önemli bir örnek. Zeus’a göre, Chainlink’in kurucuları yakında Ripple ve iki yöneticisi ile benzer bir kaderle karşı karşıya kalacak.

ethereumworldnews


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

“LTC benimsemeyi artıracak özelliklere sahip değil” – Novogratz

Beklenen Bitcoin düzeltmesi ne zaman? İşte dip beklentileri… TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası