CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Sektör liderinin Bitcoin tahmini: Normal piyasaya göre çılgın görünecek TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Pantera Capital CEO Dan Morehead, Bitcoin ile ilgili boğa bir tahmin dile getirdi. Ayrıca bu tahmininin normal piyasa bakış açısına göre çılgın görüneceğini de belirtiyor.


Pantera Capital CEO’nun Bitcoin fiyat tahmini

“Bitcoin önümüzdeki beş ve altı ay içinde değerini ikiye katlayacak. Ben şunu biliyorum ki bu tahmin normal piyasa açısından çılgın görünüyor.” Bu boğa tahmini Pantera Capital CEO Dan Morehead bir röportajı sırasında dile getirdi. Kripto sektöründe lider isimlerden biri olan Morehead daha önce de BTC fiyatının Ağustos 2021’de 115,000 dolar seviyesini göreceği yönünde tahminini paylaşmıştı.

Kısa süre önce Bitcoin’de yaşanan fiyat düşüşleri göz önüne alındığında dile getirilen bu tahmin ihtimal dışı ve hatta aşırı iyimser olarak görülebilir.

Bitcoin fiyatı gerçekten de iki kat artabilir mi?

2017 yılındaki boğa koşusu ile kıyaslandığında hiç şüphesiz Bitcoin fiyatı çok hızla hareket etti. Çünkü BTC sadece 139 günde değerini ikiye katlamış görünüyor.

Sektör liderinin Bitcoin tahmini: Normal piyasaya göre çılgın görünecek

koinmedya_paradex

Kaynak: CaseBitcoin

Pantera Capital CEO Dan Morehead, kısa süre önce Bloomberg’e röportaj verdi. Şöyle diyor:

“Önümüzdeki beş ya da altı ay içinde (Bitcoin fiyatının) ikiye katlanabileceğini düşünüyorum. Ben şunu biliyorum ki bu tahmin normal piyasa açısından çılgın görünüyor… ancak bitcoin, on yıl boyunca her yıl ortalamadan daha fazla yükseldi.”

Sektör uzmanı, BTC’nin on yıllık geçmişi tümden değerlendirildiğinde yıllık yüzde 233’lük bir büyüme ortaya çıktığını belirtiyor. Tabii bu süre zarfında hem balonlar hem de ayı piyasalar oldu. Ancak daha geniş açıdan bakıldığında çok istikrarlı bir büyüme söz konusu. Morehead, önümüzdeki aylar ve daha da kesini bir yıl içinde yükseliş trendinin devam edeceğini belirtiyor.

Bu açıdan Bitcoin, 10 yıllık bileşik yıllık büyümesinin altında. Bu da alım fırsatı anlamına geliyor.

Pantera Capital CEO Dan Morehead, Bitcoin ile ilgili son günlerde dile getirilen çevreye etkisi konusuna da değiniyor. Şöyle diyor:

“Şu an elektrik enerjisi kullanmayan ya da proof-of-stake (PoS) modeline geçenler (kripto para) var. Bundan dolayı Bitcoin ile ilgili enerji tüketimi tartışmaları genel olarak sektörü etkilememeli.”

İlgili – Daha çevre dostu 5 Bitcoin alternatifi

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

koinmedya_telegram_coinsignal

İlgili Haberler

Bitcoin Bu Yedi Ülkede ATH’ye Ulaştı! Listede Türkiye de Var…

Son Dakika: Bitcoin 2017’den Beri İlk Kez 16.000 Doları Kırdı! İşte Tahminler ve Katalizörler

“En Son 3.000 Dolarda Görüldü” Diyen Dünyaca Ünlü Analistten Dev Bitcoin Tahmini

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası