CoinAjans.com
Kriptopara Haber

SendFriend CEO’su: Ripple Sayesinde Yüzde 75’lik Tasarruf Sağladık

kripto para haber coinajans

SendFriend CEO’su David Lighton, Ripple’ın On-Demand Liquidity (ODL) adlı ürünüyle ilgili bazı yorumlar yaptı.

ODL’yi diğer ödeme platformlarıyla kıyaslayan Lighton, Ripple’ın özellikle işlem ücreti konusunda ciddi avantajlar sunduğunu belirtti.

XRP ile Tasarruf

Filipinler merkezli bir finans şirketi olan SendFriend, kuruluş aşamasında MasterCard ve Barclays gibi dev isimlerden yatırım almıştı. Şirket ülke genelindeki vatandaşlara havale hizmeti sunuyor. SendFriend bundan birkaç ay önce Ripple’ın geliştirdiği ODL ürününü kullanmaya başladı.

SendFriend CEO’su David Lighton tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak şirketin ODL’den gayet memnun olduğunu söyleyebiliriz. Hatta ODL’yi diğer ödeme platformlarıyla kıyaslayan Lighton arada çok ciddi farklılıklar olduğunu söylüyor.

The Block tarafından aktarılan bilgilere göre Lighton, ODL’nin XRP sayesinde “iki farklı para birimi arasında üç saniye içerisinde bir köprü kurabildiğini” söylüyor. Kendisinin açıklamalarına göre şirket ODL’nin bu özelliği sayesinde işlem maliyetlerinde yüzde 75’lik bir tasarruf elde edebiliyor. Şu anki hedeflerinin bu tasarrufu “müşterilere de yansıtmak” olduğunu söyleyen Lighton, ODL ile diğer platformlar arasındaki farkları açıklamak için şu örneği veriyor:

Western Union gibi şirketler bir ödeme işleminden yüzde 10’luk bir hizmet bedeli kesebiliyorlar. Biz bunu yüzde 2’ye kadar düşürdük.

İlgili Haberler

Az bilinen altcoin borsası kepenk indiriyor, Vertcoin’e %51 saldırısı

Coin Ajans

Hong Kong ve Tayland’dan Ortak Dijital Para Projesi

Coin Ajans

Bitcoin Halving (Yarılanma) Nedir ve Ne Zaman? Tüm detaylar

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası