CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Sert Düşüş Sırasında Bitcoin ve Altcoin Tasfiyeleri 1.9 Milyar Doları Buldu!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Kripto türevleri üzerindeki iyimser long pozisyonlar, son 24 saatte 1,93 milyar dolarlık bir düşüşün ardından traderlar için bir kez daha önemli bir maliyetle sonuçlandı.

Bitcoin (BTC) neredeyse 17.000 doların altına gerilerken tüm kripto varlıkların fiyatlarındaki büyük düşüşün ortasında toplam kripto piyasasının değeri 70 milyar dolar kaybetti.

Aşırı kaldıraçlı long pozisyonlar

Kripto veri toplayıcısı bybt’e göre son 24 saatte borsa platformlarında toplam kripto türevi likidasyonları 1,93 milyar doların üzerinde. Beincrypto’da yer alan habere göre birçok trader muhtemelen yükseliş coşkusuna kapıldı ve aşırı kaldıraç kullanarak long pozisyonlara girdi.

1,93 milyar dolarlık tasfiye

Sert Düşüş Sırasında Bitcoin ve Altcoin Tasfiyeleri 1.9 Milyar Doları Buldu! 4

Binance’in toplam tutarının neredeyse %45’ine denk gelen 866 milyon dolarlık tasfiye kaydettiği bildirildi. Binance’teki likidasyonların yüzde 94’ünden fazlası, kripto para fiyatlarının düşüş yaşadığı Şükran Günü’nde geldi.

Binance’teki açık pozisyon (OI) FTX ve Bybit gibi diğer türev platformların yanı sıra yüzde 20’nin üzerinde azaldı. Bu açık pozisyon düşüşü, Perşembe günkü fiyat çöküşünden önce borsalardaki aşırı kaldıraçlı uzun ürünlerde artış olduğuna dair daha fazla kanıt sağlıyor.

Toplam tasfiyelerin yalnızca 145 milyon doları (%7,54’ü) ise BitMEX’te gerçekleşti.

Toplam 1.93 milyar dolarlık tasfiye işleminin yaklaşık 1.04 milyar doları, işlem yapanların 62.000 BTC’nin üzerinde kaybetmesiyle Bitcoin türevlerinden geldi. Ethereum (ETH) türevleri, yaklaşık 380 milyon dolar değerinde yaklaşık 770 ETH’lik bir silinme ile altcoin likidasyonları açısından en büyük paya sahip.

Piyasa değeri %15 düştü

Yazım sırasında toplam kripto piyasasının değeri yüzde 15’in üzerinde azaldı. Bitcoin ve altcoin’ler önemli düzeltmeler yaşadıkça kripto para birimi piyasa değeri son 24 saatte yaklaşık 70 milyar dolar kaybetti.

Son iki yılın en yüksek seviyesi olan 0.90 dolara uçtuktan sonra XRP şimdi 0.50 dolara düştü. ETH ve Litecoin de son 24 saatte önemli düşüşler kaydetti. Daha geniş olarak bakıldığında altcoin piyasası kesin olarak kırmızı renkte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Sıcak Gelişme: Dev Bitcoin Borsası Binance BEAR ve BULL Tokenlarını Delist Ediyor

Coin Ajans

Bloomberg Analistinden Dikkat Çeken Bitcoin Raporu: “Altın Gibi”

Bitcoin’de balina sayısı artmaya devam ediyor – neyin işareti?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası