CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Sert düzeltme mi yoksa hedef 12 bin dolar mı? Bitcoin’in yönü hangisi? TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bitcoin’deki yüksek fiyat artışından sonra BTC/USD paritesini ne bekliyor? Bitcoin’in yönü hangisi yukarı doğru mu aşağı doğru mu?


Bitcoin’in yönü hangisi?

27 Temmuz’a kadar Bitcoin fiyatlarında 1,000 dolarlık mumlara hasret kalmıştık. 27 Temmuz’da Bitcoin, 9,950 dolar bandından 11,400 doların üstüne çıktı ve 2020 yılının rekorunu kırdı. Bitcoin’de bu kadar sert yükselişin ardından sert bir düzeltme gelebilir mi? Ya da küresel piyasalardaki gelişmelerin etkisi ile Bitcoin’deki değer artışı devam eder mi?

Teknik anlamda Bitcoin değerlerine göz atacak olursak iki temel gösterge ciddi bir düzeltme sinyali veriyor. İlki fiyatların Bollinger Bandlarının üst sınırında hareket etmesi. Diğer gösterge ise RSI değerlerinin aşırı alım bölgesini ihlal etmesi. Normal şartlar altında aşırı alım bölgesini ihlal eden finansal varlıklarda trend değişimi yaşanabiliyor. Ancak aşağıdaki grafikte bir önceki sefer Bitcoin RSI değerlerinin aşırı alım bölgesini ihlal ettiğinde fiyatlarda ciddi bir düzeltme yaşanmadığını da görüyoruz.

Bitcoin'in yönü hangisi Sert düzeltme mi yoksa hedef 12 bin dolar mı? Bitcoin’in yönü hangisi?

koinmedya_brave

Küresel makro ekonomik görünüm ise Bitcoin’de yükselişin devam edebileceğini gösteriyor. FED’in 2 trilyon dolarlık ek teşvik paketi daha çıkaracağını açıklaması, dolar enflasyonunun yaşanmasına ve Bitcoin talebinin artmasına yardımcı olabilir. Ayrıca ABD Başkanı Trump’ın Başkanlık Seçimlerinin ertelenme çağrısında bulunması, küresel belirsizliği arttırıyor. Tüm bu belirsizlikler, Bitcoin fiyatlarında prim artışının devam edebileceğini gösteriyor.

Bitcoinist’ten Yashu Gola ise Bitcoin fiyatlarının simetrik üçgen formu üsten kırması ile hızlı biçimde 12,000 doları görebileceğini iddia ediyor.

Bitcoin’i yönü hangisi?Başka bir analist ise Hareketli Ortalama Şeritlerinden (MAR) hareketle Bitcoin fiyatlarında yükselen trendin devam edeceğini iddia ediyor.

Bitcoin’i yönü hangisi?Bitcoin fiyatlarında ciddi bir değer artışının yaşanmasına rağmen Bitcoin yatırımcılarından ciddi bir satışın gelmemesi, yatırımcıların uzun pozisyon aldıklarını gösteriyor. Yani yatırımcılar hodl pozisyonunu devam ettiriyor. Son günlerde altın fiyatlarının üst üste rekor kırması da dijital altın Bitcoin’in yelkenine rüzgâr taşıyor.

koinmedya_brave

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Tether Ethereum’un da tahtına oturabilir mi? TAKİP ET

Tron teknoloji harikası mı yoksa bir dolandırıcı mı? TAKİP ET

Dikkat!!! XRP fiyatında kıyım olabilir- XRP 0.12 dolara sürüklenebilir TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası