CoinAjans.com
NEO Haberleri

Sert yükseliş sonrası Çin coinleri düzeltme yapıyor

NEO haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Geçen hafta hatırlayacağınız üzere Çin Cumhurbaşkanı blockchain teknolojileri ile ilgili olarak bir açıklama yapmış ve ardından Çin coinleri yükselmişti.


Çin Cumhurbaşkanı, Çin’i blockchain teknolojisinde küresel bir lider yapma niyetleriyle ilgili olarak yapılması gerekenleri ortaya koyduktan sonra bir ralli gerçekleşti. Bitcoin ve altcoinlerde gerçekleşen ralli için yatırımcılar bu açıklamaların bir katalizör görevi gördüğünü belirttiler.

İlgili haber: Çin Başkanı Xi Jinping liderliğinde toplanan Siyasi Büronun gündemi blockchain

Bu yorumlar özellikle bir avuç önde gelen Çin merkezli blockchain projelerine etki etti ve bu projelerle ilgili tokenler meteorik kazançlar sağladı.

Çin coinleri uçuşa geçti ancak ardından düzeltme geldi

Geçtiğimiz gün, birçok önde gelen altcoin, kripto para piyasasında önemli kazanımlar sağladılar. Bu kazanımlar diğer altcoinlere oranla gerçekten de üst düzeyde idi. Yükselişin nedeni doğrudan Çin Cumhurbaşkanı’nın geçen Cuma günü yaptığı blockchain ile ilgili yorumlarına bağlanabilir.

Çin’de popüler bir blockchain projesi olan NEO, momentumunu kaybetmeden ve şimdiki fiyatı 10.70 dolara geri çekilmeden önce yaklaşık yüzde 50 artarak 13.00 dolarlık değere ulaştı. Bu hamle ile birlikte NEO yukarı yönlü momentumu hızlandıran bir altcoin haline geldi.

İlgili haber: Çin merkezli kriptolar yükselişte: NEO, Ontology ve Qtum teknik analizi

NEO hala 6.80 dolar haftalık düşük seviyelerinden önemli ölçüde yüksek seviyelerde bulunuyor. Ancak Başkan Xi’nin konuşmasın neticesinde oluşan hype etkisini yitirdiğinde NEO’nun rallisinin devam edip etmeyeceği konusunda bir belirsizlik bulunuyor.

Twitter’daki popüler bir kripto para birimi analisti olan Josh Rager, bir tweet’te NEO’nun son dönemdeki yükselişine değinerek, büyük işlem hacmi akışının doğrudan Çin’in blockchain teknolojisine olan tutum değişimini çevreleyen anlatıdan kaynaklandığını açıkladı.

Çin Hype’ı  kısa vadede düşüşe neden olabilir

Tron ve Ontology’nin geçtiğimiz 36 saat boyunca yukarı doğru ivme kazanması söz konusu olduğu için NEO’nun artış gerçekleştiren tek Çin coini olmadığını not etmek önemli.

Ontoloji şu anki fiyatı 0,878 dolara yükselerek yüzde 12 artış gerçekleştirdi. Ancak günlük 1,15 dolarlık yüksek seviyesinden önemli ölçüde aşağıya kaydı. Tron, şu anki fiyatı olan 0.02 dolarlık değeriyle yüzde 15’lik yükselişe işaret ediyor. Ancak benzer şekilde günlük bazda yaklaşık 0.022 dolar seviyesinden geriledi.

Çin Cumhurbaşkanı’nın blockchain yorumlarının uzun vadeli etkisinin ne olduğu konusunda belirsizlikler sürmekte. Ancak yukarıda belirtilen altcoinlerden herhangi birinin doğrudan yarar görmemesi muhtemel olmakla birlikte bu durum daha da ileride fiyatların düşmesi anlamına gelmekte. Zira hype gider, onların son kazancı kaybolur.

Kaynak

İlgili Haberler

Neo ve Zürih Üniversitesi ortaklığı fiyatlara nasıl yansıyacak? TAKİP ET

Dikkat! NEO 1.6 milyon tokeni serbest bıraktı

Coin Ajans

NEO gizlilik konseptine mi kayıyor?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası