CoinAjans.com
Altcoin

Sıcak Gelişme: Bu Altcoin Yüzde 51 Saldırısıyla Vuruldu! İşte Detaylar

Kriptokoin.com – Küçük kripto para birimleri zaman zaman yüzde 51 saldırılarına maruz kalıyor. Kısa süre önce bir altcoin projesi yüzde 51 saldırısı ile vuruldu. Daha önce de benzer bir saldırıya maruz kalan Vertcoin, yüzde 51 saldırısı gördü. Kripto parada çifte harcamalar yaşandı ve saldırganın işlemleriyle 603 blok değiştirildi.

FairSpin

Daha önce yüzde 51 saldırı ile vurulan altcoin Vertcoin’e tekrar saldırıldı

1 Aralık’ta Vertcoin (VTC)’in ana Blockchain’inde 603 blok kaldırıldı ve 553 saldırgan blok ile değiştirildi. Kaydedilen 5 adet çift ​​harcanan işlem vardı. Hacker’ın cüzdan adresine toplam 125 VTC (29 dolar) yönlendirildi. Vertcoin’in gerçek hacimli en çok ticareti yapılan borsa olan Bittrex, saldırı belli olunca platformda para çekme işlemlerini engelledi.

StormGain

Vertcoin, hard fork yoluyla getirilen düzenli madencilik algoritması değişiklikleriyle ASIC’e dayanıklı olduğunu iddia eden bir Bitcoin klonudur. Vertcoin şu anda piyasa değeri ile 194. sırada ve 12,5 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Vertcoin daha önce 2018 Aralık döneminde %51 saldırısına uğradı.

Yüzde 51 saldırı ile ilgili ayrıntılar

30 Kasım’da, Vertcoin Lyra2REv3 madencilik algoritması için hash rate önemli ölçüde arttı. Hash kiralama hizmeti Nicehash’ın saldırıyı gerçekleştirdiğine dair güçlü kanıtlar var. Vertcoin yetkilisi James Lovejoy’a göre, hacker saldırıyı gerçekleştirmek için 0,5-1 BTC harcadı. Saldırının toplam maliyeti yaklaşık 0,44 BTC’ydi, bu da saldırının büyük olasılıkla karlı olmadığı anlamına geliyor. James Lovejoy, konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Reorg 600 bloktan biraz daha derin olduğu için (Bittrex’in VTC için onay gereksinimi), Bittrex’in orijinal hedef olması mümkün. Ancak çifte harcama saldırısı, Bittrex’in fork piyasaya sürülmeden önce cüzdanlarını devre dışı bırakması nedeniyle iptal edildi.

Vertcoin yetkilisine göre, saldırının sadece bir proof of concept  veya sabotaj saldırısı olması da mümkün. Altcoin’lerle ilgili güncel haberler için “Bir Altcoin Pump Görürken Bir Diğeri Mum Gibi Eriyor! İşte 2 Altcoin’in Şaşırtan Performansı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Güney Kore Bitcoin ve Kripto Paralardan Vergi Almayı Planlıyor

Coin Ajans

Paris St. Germain Futbol Kulübü kripto token yayınlıyor

Coin Ajans

Chiliz futbol devi Barcelona ile anlaştı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası