CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Sıcak Gelişme: Lider Bitcoin Türev Borsası BitMEX’in CEO’su İstifa Etti!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), BitMEX’in sahibi olan ve borsayı işleten “beş kuruluş ve üç kişiye” karşı suç duyurusunda bulundu. Bu olay piyasanın gündemine bomba gibi düştü ve fiyatlarda sert hareketleri tetikledi. Bugün ise lider Bitcoin türev borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Borsanın yeni CEO’su, Operasyon Direktörü Vivien Khoo oldu. Borsanın diğer yöneticilerinde de değişiklikler olduğu belirtiliyor.

Lider Bitcoin türev borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, görevinden istifa etti

Bugün yapılan açıklamaya göre, lider Bitcoin türev borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, görevinden istifa etti. Borsanın yeni CEO’su, platformun Operasyon Direktörü Vivien Khoo oldu. BitMEX, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu ve Adalet Bakanlığı tarafından açılan davaların ardından kurucuların onayıyla borsanın sahibi ve işletmecisi HDR Global Trading Limited’in ana şirketi 100x Group’ta yönetici değişiklikleri yapıldığını açıkladı.

Teknoloji ekibimizdeki kıdemli liderlerimiz platformun performansını artırmaya yönelik girişimler de dahil olmak üzere BitMEX platformunda günlük çalışmalarına devam edecekler.

CFTC ve Adalet Bakanlığı BitMEX’e soruşturma açtı

1 Ekim Perşembe günü, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu öncü kripto türev borsası BitMEX’in sahibi olan ve borsayı işleten “beş kuruluş ve üç kişiye” karşı suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Hem ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu hem de Adalet Bakanlığı, borsanın kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Hayes’in de aralarında olduğu BitMEX yetkililerinden şikayetçi oldu.

Sıcak Gelişme: Lider Bitcoin Türev Borsası BitMEX’in CEO’su İstifa Etti! 3

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu ayrıca BitMEX’i, kurucu ortaklarını ve BitMEX ile ilişkili işletmeleri, kayıt dışı bir alım satım platformu işletmek, kara para aklamayı önleme ve müşteri tanı kurallarını ihlal etmekle suçladı. Yetkililer ayrıca, borsanın kurucu ortaklarından olan Samuel Reed’i Massachusetts’te tutuklandı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Her Gün 1 Dolarlık Bitcoin, Ethereum ve XRP Yatırımı Yapılsaydı Birikim Ne Olurdu?

Coin Ajans

Krizin İşaretleri mi?: Dolar Çin Yuanına Karşı Yüzde 10 Değer Kaybetti

Ethereum, Bu Metrikte Bitcoin’i Geçti!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası