CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Sınırsız dolar 2020’de Bitcoin’e yeni zirve imkanı verir mi?

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

Sınırsız dolar 2020’de Bitcoin’e yeni zirve imkanı verir mi? Kraken Borsası bu soruyu 400 VIP müşterisine sordu ve ortaya şaşırtıcı bir tablo çıktı!


Sınırsız dolar 2020’de Bitcoin’e yeni zirve imkanı sağlar mı?

 

Bitcoin, son birkaç haftaya göre oldukça düşük hacimde işlem görüyor ve günün çoğunu 6.000 dolar bandında geçiriyor. Oluşan bu tablo özellikle tek atımlık kurşunu olan küçük yatırımcıları tedirgin ediyor. Ancak aynı şeyi büyük yatırımcılar için söylemek mümkün gözükmüyor. Kraven Borsasının VIP müşterilerine uyguladığı ankete göre büyük yatırımcılar BTC’nin yükseleceğinden oldukça emin duruyor

Kraven Kripto Para Borsa’sı görmeyi istediğimiz hareketlerden birisine imza attı. Borsa 400 üst düzey kullanıcısına 2020 yılı için ‘Where We Are & What’s to Come’ (neredeyiz, neler göreceğiz?) sorularını yöneltti.

Ankete katılanların %80’ini yatırımcılar ve tüccarlar oluştururken, %15’i kurumsal, %4’ü ise kendilerini madenci, borsacı ya da ödeme işlemcisi olarak tanıttı.

Bitcoin'e yeni zirveBunlar büyük kripto para oyuncularıydı. %84’ü 10 milyon ABD dolarından bir tık daha az bir sermayeyle bu işi yaptıklarını belirtirken, %11’i 1050 milyon dolar arası, geri kalanlar ise bu işe 50 milyon dolardan daha fazla bir bütçe ayırdıklarını bildirdi.

Bu elit grup, BTC için 2020 yılı zirve fiyatını ortalama 22.866 dolar olarak belirledi. İlginç bir şekilde, Ether (ETH) için ise 2020 zirve fiyatı 820 dolar gibi düşük bir bütçede tutuldu.

FED sınırsız para basma politikası

Kraken’den böyle olumlu bir sonuç çıkması şöyle dursun, kripto para sektörü bu günlerde çok daha hararetli bir konuyu tartışmaya açtı. O da ABD merkez bankası FED’in sınırsız para basma politikasının, kripto para sektörünü nasıl etkileyeceği yönündeydi.

FED, dünyayı saran Corona krizinden ABD vatandaşlarının minumum düzeyde etkilenmelerini sağlamak için sınırsız para basacağını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerdeki bir basın toplantısında, ABD Başkanı Donald Trump ABD doları hakkında şunları söyledi:

”Ülkemizle için güzel olan şey 6.2 trilyon dolardır. Çünkü 2.2+4=6.2 trilyon dolar eder ve biz bunu halledebiliriz çünkü biz Amerikayız. Bu bizim paramız, bu bizim para birimimiz….”

FED ve Trump’tan gelen bu açıklamalar, pek çok ekonomist tarafından hoş karşılanmadı. Ekonomistler bunun ABD dolarında büyük bir devalüasyona neden olacağı görüşünü öne sürdü.

Öte yandan FED’in sınırsız para basma politikası kripto para sektörü tarafından oldukça olumlu karşılandı. Blockcstream CEO’su Samson Mow, bunu şimdiye kadar yapılmış en büyük Bitcoin reklamı olduğunu dile getiren bir paylaşım yaptı. Yapılan paylaşımda Bitcoin’in sınırlı arza sahip olması, son derece genişletilmiş dolar arzı karşısında büyük bir avantaj olarak görüldü.

”Bu reklam için Trump’a kaç para ödedik?”

Şimdiye kadar hiç birimizin tecrübe etmediği bir sürece giriyoruz. Bakalım önümüzdeki günler Bitcoin’e yeni zirve imkanı mı verecek, yoksa işler iyice Arap saçına mı dönecek?

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Evde kalın, sağlıklı kalın!!!

KAYNAK

İlgili Haberler

“Bitcoin’de Düşüş Olası” Diyen JPMorgan Analistleri Bu Kilit Faktöre İşaret Etti!

Ünlü CEO, Bitcoin Yatırım Stratejisini Paylaştı!

Ünlü Ekonomist: Bitcoin Sizlere Nadir Bir Fırsat Sunuyor! Bunu Kaçırmayın

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası