CoinAjans.com
Altcoin

Skandallar serisine bir yenisi eklendi! – Digibyte Poloniex’den delist edildi!

fairspin_koinmedya

Skandallar serisine bir yenisi eklendi! Digibyte Poloniex’den delist edildi! Digibyte kurucusu Jared Tate’in Tron eleştirisinin ardından, ismi Justin Sun ile beraber alınan Poloniex Borsası, DGB’yi delist etti.


Skandallar serisine bir zincir daha – Digibyte Poloniex’den delist edildi!

 

Geçtiğimiz hafta kripto para topluluğu için olaylı geçti. Tron Ceo’su Justin Sun’ın Poloniex’i satın aldığı söylentileri her yerde konuşulur oldu. Poloniex’in de baş yatırımcılarından olan Circle Grubundan ayrılarak kendine yeni bir yatırımcı bulduğunu açıklaması bu söylentileri teyit eder biçimdeydi. Buraya kadar kabul edilebilir olan hadise, bu noktadan sonra çirkinleşmeye başladı. Kendini bağımsız bir kripto para değişim platformu olarak tanıtan Poloniex’in resmi Twitter hesabından ‘Tron alın’ benzeri insanları yönlendirmeye yönelik paylaşımlar yapılmaya başladı.

İlgili haber: Skandal! Poloniex resmi hesabından Tron alın çağrısı yapıldı

Yaşanan bu gelişmelere kripto para sektörünün önemli isimlerinden ciddi tepkiler geldi. Öyle ki Digibyte kurucusu Jared Tate işi Justin Sun’ı dolandırıcılıkla, Poloniex’i ise dolandırıcılık cenneti olmakla itham etmeye kadar götürdü.

Justin Sun ve Jared Tate arasında yaşanan bu gelişmelerden sonra ise kendini bağımsız olarak niteleyen Poloniex Borsası, Digibyte’ı listeleme standartlarına uygun olmadığı gerekçesiyle delist ettiğini açıkladı.

Poloniex:

”Dikkatli bir uygulamadan sonra Digibyte’ın listeleme standartlarımıza uygun olmadığına karar verdik. DGB delist edilecektir. Detaylar daha sonra açıklanacak.”

Poloniex’ bu paylaşımının ardından hemen reaksiyon gösteren Jared Tate ise söylemlerini yineleyerek, Poloniex’in dolandırıcılık cenneti olduğunu bir kez daha ifade etti.

Jared Tate:

”Yeterli değil derken ne demek istiyorsunuz? DGB asla merkeziyetsiz olmadı mı ya da ICO olarak piyasaya girmedi mi? Poloniex yeni dolandırıcılık cennetidir.”

Justin sun, Jared Tate ve poloniex üçlüsü arasında yaşanan bu çekişme, hiç şüphe yok ki en fazla Poloniex’e zarar vermiştir. Müşterilerinin sarsılan güveni yüzünden, borsadaki işlem hacmi bir hayli azalmıştır. Siz siz olun bugünlerde Poloniex’de işlem yaparken iki kez düşünün. Olay Türk kripto topluluğunun dikkatinden kaçmadı. Squanch durumu kara bir mizah olarak değerlendirdi.

Kripto para sektöründen en sıcak haberler ve en çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin.

İlgili haber: Tron’un Poloniex borsasına yatırımını inkar etmişti, şimdi doğruluyor: Justin Sun

İlgili Haberler

Binance son günlerin gözdesi Tezos için marjin ticaretini başlatıyor

Coin Ajans

Tether arzının yarıdan fazlası 119 adreste

Coin Ajans

Gerçekçi Olalım: Bitcoin Ne Zaman 1 Milyon Dolara Ulaşabilir?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası