CoinAjans.com
Cüzdan

Şok! 1,4 milyon GateHub kripto cüzdan şifresi hacklendi

mining inceleme
fairspin_koinmedya

Popüler online kripto para cüzdanı sağlayıcısı GateHub hacklendi. 1,4 milyon GateHub kripto cüzdan şifresinin hacklendiği ve hassas bilgilerin internette paylaşıldığı iddia ediliyor.


GateHub kripto cüzdan bilgileri hackendi

Popüler kripto para cüzdanı sağlayıcısı GateHub’ın 1,4 milyon kullanıcısının şifre ve diğer önemli bilgileri hackerlar tarafından ele geçirildi. Bu bilgilerin hackerlar tarafından internette ifşa edildiği ileri sürülüyor. Birkaç ay önce GateHub ciddi olmayan bir güvenlik ihlaline yönelik açıklamalarda bulundu. Ancak şimdi bu güvenlik açığının ciddi boyutlarda olduğu anlaşılıyor. Hackerlar, GateHub kullanıcılarının email adresleri, şifreleri, bellek bilgileri ve daha fazla birçok veriyi elde ettiler.

Lütfen Bkz: Bitcoin hacker ‘ı yardım ve yataklıktan 20 yıl ceza aldı

Ars Techica’nın raporuna göre popüler online oyun RuneScape’ın boot destekleyicilerinden EpicBot’un da güvenlik duvarlarının aşıldığı ileri sürülüyor. Bu güvenlik açığı ile beraber toplamda 2,2 milyon kişinin hassas bilgileri RaidForum üzerinden ifşa edildi.

Geçtiğimiz Haziran ayında da GateHub hacker saldırısının kurbanı oldu. Bu dönemde hackerlar 100 XRP cüzdanından 10 milyon doların üzerinde kripto para aşırdılar.

GateHub şimdilik 18 bin kullanıcının hesaplarının olumsuz yönde etkilendiğini duyurdu. GateHub, kullanıcılarına ulaşarak müşterilerinden email ve şifre bilgilerini değiştirmelerini talep etti.

Ars Techica’nın raporuna göre hackerlar 2FA bilgilerini de elde ettiler. Bu nedenler ciddi mağduriyetler oluşabilir. Kullanıcıların bir an önce şifre ve email bilgilerini değiştirmeleri gerekiyor. GateHub ise güvenlik açığının sanıldığı kadar korkunç boyutta olmadığı yönde açıklamada bulundu.

Lütfen Bkz: Hackerlar şehirlerden fidye olarak Bitcoin talep ediyor

Kaynak

İlgili Haberler

Kripto telefon cüzdanları güvenilir mi?

Coin Ajans

Bank of America’dan çoklu kripto cüzdanı geliyor!

Coin Ajans

Bitwala’dan Bitcoin bankacılık uygulaması

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası