CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Şok haber! Ripple DeFi alanına giriyor! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Ripple DeFi sektörüne adım atmaya hazırlanıyor! Ripple teknoloji sorumlusu David Schwartz, San Francisco merkezli girişimin kurumsal ortaklarına merkezsiz finans (DeFi) hizmetleri sunmak için araştırmalara başladığını söyledi. 


Ripple DeFi sektörüne adım atıyor! – Peki bu yeni çılgınlığa nasıl katılacak?

Ripple Labs’ın baş teknoloji sorumlusu (CTO) David Schwartz, San Francisco merkezli girişimin kurumsal ortaklarına merkezsiz finans (DeFi) hizmetleri sunma ile ilgili araştırmalarda bulunduğunu söyledi.

BlockDown TV ile yapılan son röportajda Schwartz’a, beş yıl sonra Ripple’ın bankalar ve finans kurumlar ağını nerede gördüğü soruldu.

koinmedya_brave

 

 

XRP Ledgerin ilk mimarlarından biri olan CTO, RippleNet’in bu alandaki hizmetlerin tümünü tek başına yapan bir ağ ve pek çok farklı türde ödeme yapmayı isteyen kurumlar için de ilk seçenek olacağını düşündüğünü ifade etti. Ayrıca Schwartz’a göre Ripple DeFi gibi, yeni hizmetler sunmaya başlamak için yeterli alt yapıya sahip.

“Ayrıca RippleNet aracılığıyla başka hizmetler de sunmak için araştırmalar yapıyoruz. – Krediler gibi şeyler veya DeFi büyürken, kurumsal ortaklara DeFi hizmetleri sunmak gibi…

Ripple’ın sahip olduğu benzersiz şeylerden biri, tüm bu finansal kurumların ve bankaların işlem akışında yazılımımız olması. Böylece yeni ürün veya yeni hizmetler – hatta DeFi alanıyla ilgili bir şeyler -geliştirebilir ve bunu derhal bu kurumların işlem akışına sunabiliriz.”

Şok haber! Ripple DeFi alanına giriyor!

koinmedya_brave

Nitekim Ripple, sadece XRP Ledger’i geliştirmekle kalmıyor; Bunun yanı sıra, XRP’nin kullanım durumlarını genişletmek için de önemli adımlar atıyor. 

Esasen Schwartz’ın yorumları, Ripple’ın DeFi’ye yönelik ilgisinin ilk göstergesi de değil. Geçtiğimiz yıl Ripple DeFi alanına girmek için önemli bir adım attı. Ve merkezsiz bir finansal sistemi keşfetmek için devam eden bir girişimi başlatmak için, Logos’u satın aldığını duyurdu.

Bu bağlamda, şirket geçtiğimiz yılın Eylül ayında Logos Network‘ü, ödeme hizmeti sağlayıcılarının, ledger üzerinde merkezsiz finans platformları oluşturmasına yardımcı olmak üzere satın aldı.

Ripple bu adım ile, XRP tabanlı merkezsiz finans (DeFi) ürünlerinin oluşturulmasına yardımcı olmak istiyor ve bir takım değişiklikler üzerinde çalışıyor.

Ayrıca şirketin işe alım ilanları yoluyla, sır gibi sakladığı yeni nesil kripto para platformu” oluşturma konusuyla ilgili yeni bilgiler de ortaya çıktı. 

Şirket, platformu XRP destekli sınır ötesi ödeme çözümü On-Demand Liquidity’ye entegre etmek istiyor. Bu yeni platformun DeFi’yi içerip içermeyeceği ise hala tam olarak bilinmiyor.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

MacOS cihazlara bulaşan yeni bir kripto para virüsü bulundu

Coin Ajans

Çin kripto parasının ilk hedefi Afrika!

Coin Ajans

Bloomberg bombayı patlattı: “Kripto para alma zamanı!”

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası