CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Son Balina Verileri Bitcoin’de Bu 4 Kritik Seviyeye İşaret Ediyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – En son Bitcoin (BTC) balina kümeleri verileri, dört temel kısa vadeli fiyat seviyesinin potansiyel olarak direnç görevi görebileceğini gösteriyor: 10.369, 10.570, 10.734 ve 10.842 dolar.

Son Balina Verileri Bitcoin’de Bu 4 Kritik Seviyeye İşaret Ediyor 4
Balinaların harcanmamış Bitcoin’lerinin grafiği. Kaynak: Whalemap

Bitcoin balina aktivitesini izleyen bir zincir üstü analiz firması olan Whalemap balinaların, yani yüksek net değere sahip bireylerin sahip oldukları varlıkları biriktirdiği veya taşıdığı alanları gözlemliyor.

Yeşil kümeler, balinaların en son Bitcoin satın aldığı alanları gösteriyor. Balinaların kırılana kadar veya kar elde edene kadar bekleme eğilimi göz önüne alındığında; kümeler direnç alanları olarak hareket edebiliyor.

Bitcoin yakın vadede 10.400 doların üzerinde güçlü bir dirençle karşı karşıya

Cointelegraph’ta yer alan habere göre kümeler, BTC 10.842 dolara ulaşana kadar kayıp durumunda veya zarara çok yakın durumda lan çok sayıda balina olduğunu gösteriyor. Bu aynı zamanda, yakın vadede satış yapabilecek potansiyel olarak yüksek sayıda balina olduğu anlamına gelir.

Balina verileri ayrıca bazı balinaların muhtemelen 10.900 ila 11.100 dolar aralığında satış yaptığını gösteriyor. Balinaların HODLer, yani elde tutma aktivitesi, tipik olarak bir düşüş işareti olan bu direnç aralığında satışları gösterir.

Whalemap’teki araştırmacılar, HODLer aktivitesinin son iki gün içinde azaldığını ve yön açısından bir belirsizlik olduğunu söyledi:

“HODLer etkinliği: Görünüşe göre 10.9-11 bin dolarda oldukça aktifler. Bu genelde iyiye işaret değil. Ancak bugün için sorun yok gibi görünüyor ve dünün HODLer balonları pek fazla etkinlik göstermiyor.”

Cointelegraph yazarı Joseph Young’a göre Bitcoin’in 11.100 dolardan reddedilme zamanlaması kümelerle balinaların satmaya başladığı seviye ile eşleşiyor. Bitcoin ayrıca kısa vadede ikinci ve en büyük balina kümesi olan 10.570 doların ötesine geçmekte zorlandı.

BTC 21 Eylül’de 11.179 dolardan 10.296 dolara düşmesinden bu yana sert retler görmeye devam etti. 10.550, 10.450 ve 10.370 dolar seviyeleri son 48 saatte direnç görevi gördü.

Kümeler ve balinaların 11.000 doların üzerindeki satışları, BTC’nin öngörülebilir gelecekte durma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. Balinalar arasında azalan aktivite de aynı zamanda volatilitede büyük bir artış beklenmediğine işaret ediyor.

Son Balina Verileri Bitcoin’de Bu 4 Kritik Seviyeye İşaret Ediyor 5
BTC balinalarının HODLer hacmi. Kaynak: Whalemap

Kripto para traderları, en azından Eylül ayının sonuna kadar uzun bir konsolidasyon dönemi bekliyorlar. Cointelegraph yazarına göre kısa bir süre içinde BTC düşüşünün yoğunluğu göze alındığında, BTC muhtemelen daha az volatil kalacaktır.

Traderlar balina aktivitesiyle benzer duyguyu yansıtıyor

Bitcoin traderı Edward Morra, BTC fiyat eğiliminin 11.000 doların üzerine çıkana kadar düşüş eğiliminde olduğunu söyledi. Kümelerin de gösterdiği gibi BTC, 11.000 dolar seviyesine doğru yolda çok sayıda ağır direnç seviyesiyle karşı karşıya.

Bitcoin’in yetersiz teknik özellikleri, elverişsiz bir makro zemine denk geliyor. Yakın vadede altının zayıflığı, borsa ve ABD dolarının yükselişi BTC’deki satış baskısını artırabilir. Morra şu ifadeleri kullanıyor:

“Eylül ayı başladığından bu yana hala düşüş devam ediyor. Boğa piyasası için 11.000 doları geçmek gerekiyor.”

Bir teknik analist olan Cantering Clark, 9.600 ila 10.000 dolar aralığının bir “ayı tuzağı” oluşturabileceğini söyledi. 9,600 dolar kapatılmamış bir CME açığı olmaya devam ediyor ve bu da onu kısa vadeli bir hedef haline getiriyor. Analist şunları söyledi:

“Önümüzdeki hafta çok çeşitli fiyat noktaları ve konsolidasyon var. Bence 9.600-10.000 dolarlık alan bir noktada güzel bir ayı tuzağı kuracak.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Son Dakika: Bitcoin Fiyatı 2.000 Doları Sildi! İşte Sıradaki Seviyeler

Şaşırtıcı Anket: İnsanlar HODLing Yerine Bitcoin Harcıyor!

İşte “2.000 Dolarlık Düşüş Sonrası” Bitcoin Fiyatı İçin Kilit Seviyeler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası