CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Son Bitcoin Çöküşünü Nokta Atışı Bilen Analist, Yeni BTC Tahminini Açıkladı!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin’in son birkaç gün ve haftalar boyunca iyi şeyler yapmadığı bir sır değil. Hafta sonu 9.200 dolarlık zirveden bu yana, kripto para birimi yaklaşık %18 kaybetti ve Şubat ayında 10.600 dolarlık zirveden bu yana ise BTC %25’in üzerinde kaybetti. Bu acımasız hamle sürecinde yüz milyonlarca kaldıraçlı pozisyon tasfiye edildi. Ayrıca, üzücü bir makro görünüm var ve Bitcoin borsa ile ilişkili gibi görünmüyor.

Bazı yatırımcı ve analistler, BTC’nin bir ayı piyasasına geri girip giremeyeceğini merak ediyor. Aslında bir analist, Bitcoin’in potansiyel olarak 4.000 dolara dönüşü konusunda uyardı. Bu korkulara rağmen, çoğu kişi iyimser kalıyor. Aslında BTC’de 7.500 dolara geri dönüş çağrısı yapan ve büyük ölçüde tahmini tutan bir analist, şimdilerde 10.000 doların üzerinde bir yükseliş beklemekte ve son zamanlarda BTC’nin dip seviyesinin ortasında olduğu belirtiyor.

Bitcoin’in
7.500 dolara düşüşünü doğru bilen analiste göre, BTC yükselecek

Şubat ayı sonunda BTC 9.000 doların üzerinde dalgalanırken, Adaptive Capital (kripto hedge fonu) analisti Nik Yaremchuk, aşağıdaki senaryoyu paylaşarak, önde gelen kripto para biriminin 7.500 dolara geri çekilmesini ve yüzde 20 düşüş beklediğini belirtti. Birçoğu bu düşüş tahminini yaptığı için analisti takip etmeyi bıraksa da bugün BTC 7.500 dolar sınırına ulaştığından analistin haklı olduğu (etkili bir şekilde doğru) kanıtlandı.

Nik Yaremchuk, Bitcoin’in gerçekten dibe vurduğunu tahmin ediyor. Analist bu makalenin yazıldığı zamanda attığı bir tweette, kripto para biriminin tarihi bir teknik analiz uzmanı Richard Wyckoff’un çalışmaları tarafından tanımlanan bir dip deseni oluşturduğunu tahmin ediyor. Bu senaryoyu takip eden kripto para birimi, analiste göre buradan yanlara doğru hareket edecek, 7.500 dolar civarında yeni bir düşük seviye oluşturmak için kısa bir süre dalacak ve sonra 8.200 dolarlık birikim aralığından çıkmak için toplanacak.

Analist JB,
Bitcoin’deki yükseliş sinyallerini sıralıyor

Aralık ayında ve Ocak başında da benzer bir Wyckoff Birikim paterni bulunduğundan bu tahmin önemli. Bu kalıp analiste göre BTC’de, 8.500 dolara doğru daha güçlü bir yükseliş için zemin hazırlayabilir. Nik Yaremchuk Bitcoin’in şu anki fiyatı hakkında yükseliş gösteren tek önde gelen analist değil. Analist JB,  kısa süre önce  Bitcoin’in yakında bir miktar yükseliş görebileceğini gösteren teknik analiz işaretlerinin bir arada olduğunu belirtti:

  • Kripto para biriminin fiyatı, 7.700 dolarlık kilit destek seviyesinden temiz bir şekilde sıçradı ve bu seviyenin altında bir dizi fitil bastı ve alım ilgisinin kaldığını gösteriyor.
  • BTC bir hacim profili boşluğuna çarparak sıçradı.
  • En son Aralık ayında 6.400 dolar seviyesinin yakınında ve daha sonra Ekim ayında görülen %40 “Çin pompası”ndan önce gerçekleşen “Willy” göstergesi satıldı.
  • Bitcoin, bir günlük Hareketli Ortalama Yakınsama Sapma (MACD) göstergesi ile potansiyel bir sapma yazdırıyor.
“İşte Önümüzdeki Aylarda Patlaması Beklenen 5 Kripto Para!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin 2020 ilk ay mumu ümitleri artırdı

Coin Ajans

Altın ve Borsalar Yara Alırken Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Büyük Balina Satışını Bildi! İşte “0,2 Bitcoin’i 100 Bin Dolara Çıkaran” Analistin Yeni Tahminleri

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası