CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Son Bitcoin ve Altcoin Çöküşünden Alınan 3 Ders

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Geçtiğimiz gün yaşanan kripto piyasalarında fiyat çöküşü bütünüyle olumsuz bir durumda işaret etmiyor. Bitcoin, fiyat önemli ölçüde düşmesine rağmen, ilk finansal krizi nedeniyle esnekliğini korudu. Ağ ayakta kaldı ve hatta yarılanmaya 60 günden az bir süre kala 2018’den daha yüksek bir düşüş söz konusu oldu.

1- Kripto Para Piyasaları İlk Global Krizle Karşı Karşıya Kaldı

Bu hafta kripto para piyasasında aşırı düşüşler görsek de, zayıf eller topluca ele geçirildi, Bitcoin ve diğer kripto varlıklar sıfıra çarpmadı. Bu, Bitcoin ve kripto para biriminin 2008 mali krizinden doğduğu, ancak 12 yıldan beri ciddi bir finansal tehditle test edilmediği göz önüne alındığında çok önemli bir duruma işaret ediyor.

Birçok
yatırımcı, Bitcoin’in bu hafta 3 bin doların altına yeni bir düşük seviyeye
adım atacağından korkuyordu, ancak piyasa aslında 200 günlük MA’dan daha yüksek
bir düşüşle sıçradı. Bu, yükseliş eğiliminin hala sağlam olduğu ve kripto
pazarlarının daha önce düşünülenden daha esnek olduğu anlamına geliyor.
Satoshi, Bitcoin’i anti-kırılgan olacak ve kontrol edilmeyen fiat baskı
fırtınalarını havalandırmak için tasarladı. ABD’nin olası 1.5 trilyon dolarlık uyarıyı
açıkladığı düşünüldüğünde, Satoshi’nin ana planına göre işler devam ediyor.

2- Yarılanma Öncesinde Büyük Bir Düşüş

Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin ve diğer koinler Geçen yılın Nisan ayından bu yana bu en düşük fiyatlarda bulunmuyor. Warren Buffet, “diğerleri korktuğu zaman açgözlü olun” demesiyle ünlüdür. Şimdi kesinlikle açgözlü olma zamanı. Kripto dün ölmediyse, şimdi bir yıl içinde en büyük düşüşü satın alma şansınız var.

Bu
yangın odaklı satış fiyatlarının uzun sürmesi pek mümkün görünmüyor, özellikle
de panik yapan yatırımcılar dün FOMO yarıya inmeden önce geri alım yaptıktan
sonra.

Şimdi servetlerin yapıldığı zaman. Kripto hodlerları, dünün kan banyosu boyunca sakin kaldı. Birçok altcoin dün Bitcoin’den önemli ölçüde daha fazla değer kaybetse de, tamamen ortadan kalkmadılar. Birçok tüccar en sevdikleri altcoinleri daha fazla biriktirecek ve çoğu muhtemelen çok düşük fiyatlarla koin satın almış olacak. Dün, şanslı bir tüccar, bir centlik fiyatla LINK emrinde kısmi dolgu alacak kadar şanslıydı.

3- Güçlü Boğa Piyasaları Genellikle Dik Düzeltmeleri Takip Eder

Tipik olarak, dün gördüğümüz gibi büyük bir düşüş düzeltmesi yaptıktan sonra, takip eden aylarda güçlü bir yükseliş eğilimi görüyoruz. 10 Aralık 2018’de Bitcoin 3121 $’a düştü. Aynı yılın Haziran ayına kadar, Bitcoin neredeyse 14.000 dolara yükseldi. Şu anda, kripto balinaların yarılanma sonrası boğa koşusu için uzun vadeli pozisyonlarını koyma zamanı.

Bitcoin, genellikle % 80 düzeltmeler yapar ve bunu büyük boğa koşular izler. Dünkü 3596 $ ‘ın en düşük seviyesinde, önceki düşük seviyenin 470 $ üstünde, 200 günlük MA desteğinin üstünde kalmıştık ve FOMO’nun son çare hodlerlar tarafından dipten satın alınması hoş bir sıçrama yaptı. Bir an için burada kalabiliriz, güzel bir dip oluşturmak için en düşük seviyeyi tekrar test edebiliriz, ancak en kötüsü bitti. Ufukta yarılanmaya doğru giderken, yeni yüksek seviyeleri daha sonra değil, daha erken görebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Dev Bitcoin Borsalarına Açılan 11 Dava Piyasaları Nasıl Etkileyecek? İşte Uzman Görüşleri

Coin Ajans

Kruger: “Bakkt Bitcoin Vadelileri yüzde 100 fiziksel Bitcoin ile desteklenmiyor”

Coin Ajans

Dört kilit indikatör Bitcoin için ne gösteriyor?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası