CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Son Dakika: Bitcoin 8 Bin Doları Kırdı! İşte Yatırımcıların İzlemesi Gereken Seviyeler

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin kısa süre  önce %10’a yakın düştü ve ABD doları karşısında 8.000 dolarlık kilit desteği kırdı. BTC fiyatı şimdi savunmasız, ancak popüler teknik analist Aayush Jindal’a göre, 7.500 dolarlık destek alanı yakın vadede iyi bir toparlanmaya yol açabilir.

  • Bitcoin, ABD doları karşısında 8.200 dolar ve 8.000 dolar destek seviyesinin oldukça altında.
  • Fiyat, 100 günlük SMA dahil olmak üzere birçok önemli desteği kırdı.
  • BTC/USD paritesinin günlük grafiğinde (Kraken’den veri akışı) 8.670 dolarlık destekle büyük bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma oldu.
  • Aşağı yönde bir sonraki büyük destek, analiste göre boğaların ortaya çıkması muhtemel olan 7.500 dolarlık alanın yakınında.

Bitcoin
fiyatı yüzde 10 çakıldı ve 8 bin doların altına daldı

Dünün haftalık tahmininde, Bitcoin’deki bir döküm modelini ve 8.400 dolar seviyesine ulaşma şansını tartıştık. BTC fiyatı sadece 8.400 dolar seviyesini test etmekle kalmadı, aynı zamanda 8.200 dolarlık desteğin hemen altına daldı. Günlük grafik, fiyatın 9.000 dolar  ve 8.800 dolardan başlayan birçok önemli desteği kırdığını gösteriyor. İlk büyük destek 8.750 dolar seviyesine ve büyük bir yükseliş eğilimi çizgisine yakındı.

Son Dakika: Bitcoin 8 Bin Doları Kırdı! İşte Yatırımcıların İzlemesi Gereken Seviyeler 3

Bir sonraki kilit destek, ana yukarı yönlü hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesine yakındı ve 6.442 dolardan 10.560 dolara yükseldi. Daha da önemlisi, Bitcoin fiyatı 8.200 dolarlık destek alanının (önceki koparma bölgesi) ve 100 günlük basit hareketli ortalamanın altında işlem gördü. Fiyat şimdi ana yukarı yönlü hareketin %61,8 Fib geri çekilme seviyesinin çok altında. Bunlar analiste göre, güçlü düşüş işaretleri ve 7.800 dolar seviyesinin altında daha fazla kayıp şansı olduğunu düşündürüyor.

Ünlü
analist: Bitcoin’de bir sonraki durak önümüzdeki günlerde 6.500 dolar olabilir!

Acil bir destek, analiste göre boğaların tavır alabileceği 7.500 dolar seviyesine (çoklu dokunma bölgesi) yakın. 7.500 dolar ve 7.400 doları savunmazlarsa, bir sonraki durak önümüzdeki günlerde 6.500 dolar olabilir. Mevcut fiyat hareketi, Bitcoin’in 8.200 dolar ve 8.000 doların altında çok fazla satış baskısı altında olduğunu gösteriyor. Ancak analiste göre, 7.500 dolarlık destek alanı kurtarıcı olabilir.

“Ripple Fiyatı Neden Düşüyor? İşte XRP’nin Bir Mum Gibi Erimesinin Sırrı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Son Dakika: Bitcoin 4 Bin Doların Altına Daldı! İşte Sıradaki Seviyeler

Coin Ajans

Blockstream CEO’sundan çarpıcı Bitcoin tahmini: “Bir gecede 20 bini görebiliriz!”

Coin Ajans

Altın Uzmanı Peter Schiff Yine Bitcoin’e Yüklendi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası