CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Son Dakika: Bitcoin ve Altcoin’lerde Yılın Haberi! RBI Yasağı Kalktı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Hindistan Yüksek Mahkemesi, RBI yasağını kaldırarak yerel Bitcoin ve kripto para birimi endüstrisine yeni bir hayat kattı.

Hindistan
Yüksek Mahkemesi, RBI’nın Bitcoin ve altcoin yasağını kaldırdı

The Economic Times’da yer alan habere göre, iki yıllık bir savaştan sonra Hindistan Yüksek Mahkemesi nihayet, 6 Nisan 2018 tarihinde Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından empoze edilen Bitcoin ve kripto para yasağını kaldırdı. Mahkeme kararının, RBI’nin yasağıyla çöken ve büyük zaman mücadelesi veren yerel kripto para birimi endüstrisi için bir nimet olması bekleniyor. Ülkenin merkez bankası olan RBI, devlet bankalarının kripto para birimi borsalarına ve yeni kurulan varlıkla uğraşan diğer şirketlere hizmet etmesini yasakladı, ancak bu Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin kararıyla şimdi değişmek üzere.       

Son Dakika: Bitcoin ve Altcoin’lerde Yılın Haberi! RBI Yasağı Kalktı 3

Ayrıca bu Hindistan Yüksek Mahkemesi kararı, yakın gelecekte Bitcoin ve kripto para birimiyle ilgili daha katı düzenlemelerin yürürlüğe girmeyeceğini gösteriyor. Dikkat çekici bir şekilde, Bitcoin ve diğer dijital paralara yönelik şahin duruşuna rağmen, RBI aynı zamanda Bitcoin yasağının hemen sonrasında kendi kripto para birimini çıkarmak için araştırmalar yapmaya da başladı. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “Neler Oluyor? Onmilyonlarca Dolarlık Bitcoin ve Ripple Borsalara Boşaltıldı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bank of England Ekonomistinden Bitcoin Raporu

Coin Ajans

Hong Kong kripto grubu, yeni kripto yasası konusunda uyarılarda bulundu

Kilit metrik Bitcoin için “yerel zirveye ulaşma” sinyali verdi! Anlamı ne?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası