CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Son Dakika: Dev Bitcoin Borsası Türklerin Bu İşlemlere Erişimini Sonlandırıyor!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Önde gelen Bitcoin ve kripto para borsası Huobi, bugün Türk kripto para yatırımcılarını ilgilendiren önemli bir açıklamada bulundu. Borsa platformunda Türk kullanıcıların vadeli ve kaldıraçlı işlemlere erişimini sonlandırma kararı aldıklarını açıkladı. Borsanın bu hamlesinin nedeni ise yasalara uyum olarak belirtiliyor.

Huobi, kısa süre önce Türk kripto para yatırımcılarını üzecek bir kararı açıkladı. Borsa Türk kullanıcıların platformu aracılığıyla gerçekleştirilen vadeli ve kaldıraçlı işlemlere erişimlerinin sonlandırıldığını belirtti. Borsanın resmi internet sitesi aracılığıyla konuya yönelik yaptığı açıklama ise şu şekildedir:

Türkiye’deki kullanıcılarımızın beklenti ve ihtiyaçlarını doğru anlamaya verdiğimiz önem sebebiyle 2019 yılında Huobi Turkey Teknoloji A.Ş.’yi kurduk. İstanbul’daki ofisimizde kripto para sektöründe uzmanlaşan Türk ekibimizle size yüksek standartta hizmet vermek için çalışıyoruz. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti’nin kanun ve düzenlemelerine uyum konusunda da büyük hassasiyet gösteriyoruz. Huobi Global’de kullandığınız Vadeli İşlemler (Futures) ve Kaldıraçlı İşlemler (Margin) ürünlerimiz, kripto varlıklar üzerinden işlem yapılan türev yatırım ürünleridir. Ülkemizde türev yatırım araçları ile ilgili düzenlemeler Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılmakta olup mevzuatta kripto bazlı işlemler ile ilgili belirsizlikler bulunmaktadır. Bu nedenle, gerekli düzenlemeler yapılana kadar, ülkemizdeki kullanıcılarımızın bahsi geçen ürünlerimize erişimini durduracağımızı paylaşmak isteriz. Mevcut kullanıcılarımız 2 Nisan 2020’ye kadar Huobi Global web sitesinden; 10 Nisan 2020’ye kadar da mobil uygulama üzerinden işlem yapabilecekler. Vadeli İşlemler (Futures) ve Kaldıraçlı İşlemler (Margin) ürünlerimizdeki varlıklarınızı 10 Nisan 2020 tarihine kadar borsa hesabınıza transfer etmenizi önemle rica ederiz.

“Rusya Altın Satın Almayı Sonlandırıyor: Artık Türkiye de Dahil Piyasalara Satış Yapacak” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin.

Son Dakika: Dev Bitcoin Borsası Türklerin Bu İşlemlere Erişimini Sonlandırıyor! 3

İlgili Haberler

Bitcoin Fiyatı Şimdi Hangi Seviyeleri Hedefliyor? İşte Kritik Bölgeler

Bitcoin’den sonra ne tür kripto paralar ATH yapacak? Analist açıkladı – ETH veya XRP değil!

Selloff mu Geliyor? Bitcoin, Ripple ve Ethereum’da Milyonlar Yerinden Oynadı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası