CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Son dakika: McDonalds ve Starbucks Dijital Yuanı test ediyor

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Çin merkez bankasının piyasaya sürdüğü Dijital Yuanlar bazı şehirlerde test ediliyor. Pilot olarak seçilen bölgelerde bazı işletmelerin yanında McDonalds ve Starbucks da Dijital Yuanı test etmeye hazırlanıyor.


McDonalds ve Starbucks Dijital Yuanı test ediyor

Çin merkez bankası kendi dijital parasını çıkardı ve darısı diğer ülkelere. Siz değerli okuyucularımıza Çin’in yuanı dijitalleştirme sürecini başarı ile nihayete erdirdiğini hatta şimdilik sınırlı olarak 4 şehirde dijital yuanın kullanılmaya başlandığını duyurduk.

Lütfen Bkz: Dijital yuan 4 şehirde test edilmeye başlandı

koinmed       ya_bybit

Çin merkez bankası parasının kullanımını desteklemek için DC/EP isminde bir elektronik cüzdan geliştirildi. Bu cüzdana ait uygulamalar, şimdilik sadece Çin’de pilot bölge olarak seçilmiş olan şehirlerde indirilebiliyor. Bu cüzdan sayesinde Çinliler, harcamalarını yapabilecek, dijital yuanlarını bu cüzdanda saklayabilecek ve transfer edebilecekler.

Çin merkez bankası dijital parasının test edildiği şehirlerden birisi de Xiongan. Çinli bir yerel medya aracına dayandırılan bilgiye göre Xiongan şehir yönetimi, Çin’in 4 büyük kamu bankası, Ant Financial, Tencent ve 19 büyük işletme yöneticileri ile bir araya geldi. Toplantıda dijital yuanın kullanımı konusu tartışıldı ve dijital yuanın kullanımının genişletilmesine karar verildi. Bu 19 işletme arasında McDonalds, Starbucks, Subway, JD Supermarkets ve birçok sektörden işletme var.

Lütfen Bkz: Güney Kore Merkez Bankası dijital ulusal para pilot çalışmalarına başladı

Kısaca yakın zamanda McDonalds ve Starbucks dijitalleştirilmiş yuanı test etmeye başlayacak. Çin’in Dijital Yuan hamlesi, Batı Dünyasında da karşılıksız kalmayacaktır.

Fiat para birimlerinde hızlı bir dijitalleşme süreci bizleri bekliyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Reuters’a konuşan ünlü CEO: Bitcoin alma zamanı!

Küresel Medya Devi Ripple Destekli Platformu Deniyor

Bir Tahmin Daha: Bitcoin 2024’te 70 Bin, 2028’de 170 Bin Dolar Olacak

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası