CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Son Dakika: Popüler Bitcoin Borsası Hacklendi! Bitcoin ve Birçok Altcoin Kayıp

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Popüler Bitcoin borsası KuCoin, bir hacker’ın bugün tüm sıcak cüzdanlarını boşalttığını söyledi. KuCoin, 150 milyon dolarlık kripto paranın bilgisayar korsanları tarafından çalındığı bildirildi. Hack saldırısının ardından TRON CEO’su Just Sun, TronScan ve Poloniex’in borsaya yardım etmek için ellerinden geleni yapacağına söz verdi.

Popüler Bitcoin borsası KuCoin hacklendi!

Singapur merkezli kripto para borsası KuCoin, bugün hacklendiğini açıkladı. Şirket, web sitesinde yayınlanan bir  açıklamada, bir hacker’ın sistemlerine girdiğini ve tüm fonların sıcak cüzdanlardan çalındığını doğruladı. Sıcak cüzdanlar, internete bağlı kripto para yönetimi uygulamalarıdır. Soğuk cüzdanlarda ise kripto paralar çevrimdışı olarak saklanır.

altcoin’leri ve diğer token türlerini çalmayı başardığını söyledi. Şu anda,  kullanıcıların çalınan fonların bir kısmını takip ettiği bir Ethereum adresine göre kayıp minimum 150 milyon dolar olarak tahmin ediliyor.

Son Dakika: Popüler Bitcoin Borsası Hacklendi! Bitcoin ve Birçok Altcoin Kayıp 3

KuCoin, şimdiye kadar konuya yönelik ek bir açıklama yapmadı. Ancak KuCoin CEO’su Johnny Lyu, bugün canlı yayında güvenlik ihlali hakkında ek ayrıntılar sunacak. KuCoin, hack sırasında para kaybeden kullanıcılara soğuk cüzdanlarını kullanarak geri ödeme yapma sözü de verdi. Şirketin güvenlik ekibi olayı araştırırken borsada para yatırma ve çekme işlemleri geçici olarak askıya alındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin Blok Zinciri Aktiviteleri Rekor Seviyelere Ulaştı!

Coin Ajans

Bitcoin fiyatı ve dolar arasında şaşırtıcı korelasyon

Coin Ajans

Wall Street Efsanesi Bitcoin ve Piyasanın Son Durumunu Değerlendirdi: Hücum Başladı!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası