CoinAjans.com
Altcoin

Son Dakika Ripple Haberleri: XRP’den Yeni Rekor, Gizemli Balina Hamlesi ve Daha Fazlası…

Kriptokoin.com – Ripple son günlerde kayıplarını arttırıyor. Kripto para ivme kaybetmeye devam ederken XRP projesinin arkasındaki şirket olan Ripple, kripto paranın kullanım alanlarını genişletmek için yeni ortaklıklara, borsa listelemelerine imza atıyor. Ayrıca XRP ağında önemli kilometre taşları da kaydediliyor. Bu nedenle bazı analist ve uzmanlar XRP fiyatının yükseleceği konusunda umutlu görünüyor. Son dönemde Ripple (XRP)’da meydana gelen kritik gelişmeleri sizler için makalemizde derledik…

FairSpin

Yeni rekor: XRP Likidite Endeksi 7 milyon
dolar seviyesine ulaştı!

Meksika’daki Ripple ortağı olan Bitso borsasındaki XRP Likidite Endeksi, 7 milyon doları aşarak yeni bir rekor seviyeye ulaştı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Meksika’daki en büyük borsa olan Bitso, XRP’nin yerel para birimi pezoya karşı işlem yaptığı Meksika için Talep Üzerine Likidite Koridoru’ndaki (ODL) Ripple ve MoneyGram’ın ortağıdır.

Üç hafta önce, bu platformdaki XRP likidite endeksi
6.792.777 dolar seviyesine ulaştı. Çarşamba günü, bu miktar daha yüksek bir
oranda aşıldı. Bitso’da XRP için en yüksek rekor 20 Kasım’da yaklaşık 6.793.000
dolarla kaydedildi. 11
Aralık Çarşamba günü, Twitter Bot tarafından bildirildiği üzere bu değer
7.095.831 dolara ulaştı. Açıkça bir
kripto için iyi bir işaret olan XRP likiditesindeki
artışa rağmen, XRP’nin fiyatı kırmızı olarak kalıyor. Ancak, son
zamanlarda CoinMarketCap’taki verilere göre 0,22 dolar seviyesini kurtarmayı
başardı.

StormGain

İsimsiz cüzdanlar arasında 150 milyon XRP
transferi

Bu arada, XRP ile çalışan bir başka ODL koridoru son zamanlarda yükselişe geçti. Bu sayede yerel kripto borsası Coin.Ph aracılığıyla Filipinler’e para gönderiyorlar. Twitter’daki sahte projeler için yapılanlar da dahil olmak üzere büyük kripto işlemlerini izleyen Whale Alert, bugün yaklaşık 150 milyon XRP (32,5 milyon dolar) tutarında bir işlem keşfetti. Fonlar bilinmeyen bir cüzdandan diğerine aktarıldı.

XRP topluluğu sık sık  böyle büyük XRP işlemlerinin piyasada yapıldığını görüyor. Uzmanlara göre, halihazırda dolaşımda çok fazla XRP olması nedeniyle bu tarz işlemler kripto para fiyatının düşmesini sağlıyor. Ayrıca her ay Ripple, emanet cüzdanından 1 milyar XRP çıkarıyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse birkaç kez bu satışların XRP likiditesini arttırmak için gerekli olduğunu belirtti. Bununla birlikte, şu anda bir çok topluluk üyesi ve Ripple yatırımcısı bundan memnun değil.

Ripple’ın Xpring’i, XRP ödemelerinin entegrasyonu için
yeni platformu sunuyor

Ripple, XRP ödemelerini herhangi bir mobil uygulamaya entegre etmeyi çok daha kolaylaştırdı. Ripple’ın yatırım kolu Xpring, XRP ödemelerini entegre etmek için yeni bir platform başlattı.  Xpring.io hizmeti, ilk olarak Ekim ayında piyasaya sürülen Xpring yazılım geliştirme kitinde (SDK) yapılan önemli bir güncellemedir. Yenilenmiş versiyonu şimdi iki yeni programlama dilini (Python ve Go) destekliyor. 

Bunun da ötesinde, bakiyeleri ve işlem geçmişini kontrol etmeyi kolaylaştıran yeni bir Xpring.io cüzdanı var.  Xpring’in başkan yardımcısı Ethan Beard, “Bu, geliştiricilerin ödemeleri uygulamalarına entegre etme konusunda ihtiyaç duydukları her şeyi yönetmeleri için merkezi bir platform olacak.” dedi. 2 Aralık’ta Xpring, XRP Ledger’ın 1.4.0 sürümünü de bir miktar kayda değer yükseltme ile tanıttı. Bunlardan en önemlisi “Silinebilir Hesaplar” eklenmesidir. Adından da anlaşılacağı gibi, temel rezervlerinden 15 XRP tutarında (şu anda 20 XRP’de yer alan bir adres için gereken minimum XRP tutarı) kullanıcıların hesaplarını silmelerine olanak sağlar.

Ripple’ın XRP’si
Malezya’daki en büyük kripto borsasında listelenecek

Kripto para borsası Luno, XRP’nin ödemelerdeki kullanım durumunun büyük potansiyelini kabul ediyor ve kripto parayı Malezya’ya tanıtmak istiyor. Luno’nun Asya bölgesindeki başkanı Vijay Ayyar, XRP’nin platformlarında yer almasının “kesinlikle bir gereklilik” olduğunu söyledi. Luno yasal düzenlemelere uygun kalırken teklifini genişletmek istediğini belirtti:

Şu anda söyleyebileceğimiz, müşterinin güvenliğini ve düzenlemelere uyumu en yüksek önceliğimiz olarak korurken, kripto para birimi tekliflerimizi artırmayı planlıyoruz.

Luno’nun Güneydoğu Asya genel müdürü David Low, üçüncü en
büyük dijital paranın listelenmesinin artan pazar talebini karşılayacağını
söyledi. David Low, Ripple’ın nihayet Aralık ayında veya 2020 yılının
başlarında Malezyalılar için uygun olabileceğini de ekliyor.  Low’a
göre Ripple’ın havalelerdeki kullanım durumu, kararlarının arkasındaki ana
sebep olarak ortaya çıktı:

Ripple aynı zamanda heyecanlandığımız bir havale kullanım durumuna da sahip. Bu yüzden platformdaki insanların erişip öğrenmelerini sağladığı ve bu teknolojiyi faydaları için kullanmanın yeni yollarını bulduğu için onu Malezyalılara tanıtmak istiyoruz.

Ancak, Luno’nun dünya genelinde adım atmaya devam eden Ripple’ın Talep Üzerine Likidite (ODL) ürünlerini kullanmayı planlayıp planlamadığı belli değil.

Bank of America, Ripple’ın gücünü
ve potansiyelini kabul etti

Ünlü bir XRP topluluğu üyesi, Bank of America’nın Ripple’ın sınır ötesi ödeme sistemini “inovasyon örneği” olarak adlandırdığı verileri paylaşıyor. Dünyanın en büyük ve en etkili bankalarından biri olan Bank of America (BoA), Ripple’ın gerçekten yenilikçi bir çözüm sunduğunu itiraf ediyor ve bir raporda belirtiyor. Bununla birlikte, Ripple topluluğu için iyi bir haber olmasına rağmen, bunun XRP fiyatını olumlu yönde etkileyip etkilemeyeceği söz konusu olmaya devam ediyor.

BankXRP adını alan Twitter’daki büyük bir XRP takipçisi, Bank of America’nın bir belgesinden bir ekran görüntüsünü paylaştı. İçinde dünyanın en büyük bankalarından biri olan  Bank of America, Ripple’ı yenilikçi bir teknolojinin örneği olarak adlandırıyor. Belge özellikle şunları söylüyor:

Yenilik örneği: Ripple’ın sınır ötesi çözümü. Ripple’ın dağıtık genel muhasebe çözümü, eski muhabir bankacılık altyapısı zorluklarını giderir ve ödeme takibini, veri iletimini arttırmak ve çözümde daha fazla kesinlik sağlamak için iki yönlü mesajlaşma sağlar.

Ripple’la ilgili diğer önemli haberler için “Ripple 4 Dolar Olacak!” Diyen Analistten Yeni XRP Tahmini Geldi!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ripple fiyat analizi: XRP anahtar direnci kırabilecek mi?

Coin Ajans

Bitcoin Tahminleri Tutan Analistin 2020 İçin BTC ve Ethereum Tahmini!

Coin Ajans

Tether arzının yarıdan fazlası 119 adreste

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası