CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Son dönemde Stellar Ripple’a fark attı: XRP durumu düzeltebilir mi? TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Temmuz ayı içerisinde XLM alım baskısının etkisi ile Stellar Ripple’a fark attı. Ripple çevresinde ise durağanlık devam ediyor.


Stellar Ripple’a fark attı

Ripple’ın misyonu açısından en yakın rakibi Stellar. Ripple, uluslararası fon transferlerine blockchain tabanlı çözüm önerisi getiriyor. Ripple’ın blockchain tabanlı ürünlerini kullanan bankalar daha ucuz, hızlı ve güvenli fon transferi gerçekleştirebiliyor. Ripple’ın bu finansal araçları fon transferlerinde XRP kripto parasını köprü para birimi olarak kullanıyor. Stellar, Ripple ile benzer misyona sahip. Zaten Stellar’ın kurucusu Jed McCaleb, Ripple’ın kurucularındandı. Anlaşmazlıklardan dolayı Ripple’dan ayrıldı ve kendi projesi olan Stellar’ı kurdu. Stellar da uluslararası fon transferlerinde XLM isimli kripto parasını aracı para birimi olarak kullanıyor.

Stellar, CoinMarketCap’te 14’üncü sırada listeleniyor ve toplam piyasa büyüklüğü 2 milyar dolar. Ripple ise CoinMarketCap’te 4’üncü sırada listeleniyor ve toplam piyasa büyüklüğü 8.59 milyar dolar. XRP yazının kaleme alındığı saatte 19.4 cent’ten işlem görüyor. XLM ise 10 cent’ten alıcı buluyor.

Son dönemde XRP fiyatlarında durağanlık yaşanırken XLM fiyatları ciddi pump yapıyor. 5 Temmuz’da 6.75 cent’ten işlem gören XLM, 17 Temmuz’da 10.7 cent’in üstüne çıktı ve yakın zamanda 11 cent’lik direnci test edebilir. XRP ise 8 Temmuz’da bir ara 20 cent’in üstüne çıktı ama 20 cent’in üstünde tutunamıyor. Son dönemde XLM, XRP’ye göre daha iyi performans sergiliyor.

koinmedya_brave

Stellar ile Güney Kore merkezli dev elektronik devi Samsung arasında geçtiğimiz günlerde bir anlaşma gerçekleşti. Artık Samsung’un blockchain ile entegre cep telefonları, Stellar blockchain’i ile bütünleşik hale geldi. Stellar yatırımcıları Stellar cüzdanlarını Samsung akıllı telefonlarına indirebilecek ve XLM’lerini harcayabilecek ve transfer edebilecek. Bu gelişmenin de etkisi ile XLM fiyatlar değer kazanıyor.

Aşağıdaki grafikte XLM ve XRP performansını birlikte görüyoruz.

Stellar Ripple’a fark attı

Mavi grafik XLM’in performansını, kırmızı grafik ise XRP’nin performansını yansıtıyor. Makas Nisan 2020’nin ortasından beri açılıyor. Temmuz’dan sonra makas iyice genişledi.

koinmedya_brave

Aşağıdaki grafikte ise Santiment’in hazırladığı raporu görüyoruz. Rapor Stellar ve Bitcoin’in performansını birlikte veriyor. Son dönemde Stellar, Bitcoin’den de daha iyi performans sergiliyor.

Stellar Ripple'a fark attı Son dönemde Stellar Ripple’a fark attı: XRP durumu düzeltebilir mi?Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ethereum ne zaman yükselecek? – Yükseliş öncesi düşüş var mı? TAKİP ET

2019’un en iyi 5 kripto parası hangileri oldu?

Coin Ajans

Bitcoin bunu 7 ayda 7 kez yaptı: Bu sefer heyecanlanmalı mıyız? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası