CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Son döneme dair önemli Bitcoin yorumları ve analizleri TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Bitcoin piyasalarına yönelik 3 gösterge dikkat çekiyor. Glassnode tarafından paylaşılan güncel analizler için lütfen haberimizin içeriğine göz atınız !

Son döneme dair önemli Bitcoin yorumları ve analizleri

Bitcoin 21 Şubat’ta tarihinde ilk kez 58 bin doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Rekor fiyat artışının ardından yoğun balina satışları geldi ve kurlar 43 bin dolar seviyesine kadar geriledi. 28 Şubat’ta lokal minimum seviyesini gören parite, tekrardan yükselişe geçti.

Bitcoin piyasalarında 46.6K-48.6K arasında yoğun bir ticaret yaşandı. Öyle ki Glassnode analizlerine göre $46.6K-$48.6K aralığında 1.2 milyon adet Bitcoin el değiştirdi. Bu oran piyasada işlem gören Bitcoin’lerin %6.5’ine denk geliyor.

bitcoin yorum Son döneme dair önemli Bitcoin yorumları ve analizleri

Glassnode’nin kurucusu Rafael Schultze-Kraft, yukarıdaki grafikten hareketle 47 bin dolar seviyesini güçlü bir destek seviyesi olarak yorumluyor. 47 bin dolarlık seviye Bitcoin yatırımcıları için iyi bir “stop loss” seviyesi olabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

“daisyturkiye”

Bitcoin piyasalarını ilgilendiren diğer önemli veri ise borsalarda tutulan Bitcoin meblağlarındaki azalışın devam etmesi. Aşağıdaki grafikte borsalarda tutulan Bitcoin miktarı (turuncu grafik) ve fiyatlardaki değişimi görüyoruz. İki değişken arasında güçlü ve negatif bir ilişki gözleniyor.

bitcoin yorum Son döneme dair önemli Bitcoin yorumları ve analizleri

Yatırımcılar Bitcoin varlıklarını borsalarda tutmaktan ziyade ya soğuk cüzdanlar da ya da DeFi platformlarında tutmayı tercih ediyor. DeFi ve benzeri platformlara çeşitli vadelerde yatırılan Bitcoin karşılığında yatırımcılar, yüksek staking getirileri elde edebiliyor. Borsalardaki meblağın azalış trendinde olması, piyasalar hakkında olumlu bir gelişme olarak okunabilir. Zira yatırımcıların Bitcoin açısından uzun pozisyon aldıklarını yansıtıyor.

Glassnode’nin diğer kurucularından Jan&Yann ise Bitcoin’de sağlıklı fiyat artışı nasıl olur sorusunu soruyor ve bu soruya kendisi cevap veriyor. Jan&Yann’a göre sağlıklı fiyat artışı için Bitcoin fiyatlarının blockchain üzerindeki aktivite sayısı ile paralel artış göstermeli. Eğer fiyatlar blockchain’deki aktiviteden fazla artıyorsa Bitcoin fiyatlarında düzeltme kaçınılmaz. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatları ile blockchain üzerindeki aktivite sayısındaki (turuncu sütun grafikler) değişimi birlikte görüyoruz. İki değişken de birlikte uyumlu artış gösteriyor.

bitcoin yorum Son döneme dair önemli Bitcoin yorumları ve analizleri

Kaynak

Bitcoin yeni direnç seviyelerini test ediyor!

Bitcoin fiyatı, ABD dolarına karşı 50.000 dolarlık direncin üzerinde yükseliş ivmesi kazandı ve önemli bir direnç noktasını test etti. BTC, 52.000 dolara doğru işlem gördü. Paritede düzelmeler meydana gelse de daha fazla yükseliş için desteklenmeye devam ediyor.

“daisyturkiye”
  • Bitcoin, 50.000 dolar ve 50.500 dolar direnç seviyelerinin üzerinde yeni bir artış seyri izliyor.
  • Fiyat şu anda 49.800 dolar ‘ın ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor.
  •  Kraken’den gelen veri akışına göre BTC / USD ‘nin saatlik grafiğinde 50.500 $ ‘lık destekle oluşan önemli bir yükselen kanal var.
  • Paritede değişiklikler meydana gelebilir ancak BTC’nin 49.500 dolar ve 50.000 dolar ‘ı koruyacağı düşünülüyor.

50.000 dolar seviyesi BTC için önemli bir direnç noktası. BTC dolar karşısında yeni dirençlerini zorluyor ve anlık olarak 49.800 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bundan sonraki direnç noktalar 50.500 ve 52.000 dolar.

Bkz: Bitcoin, teknik analiz, haber ve son dakika gelişmeleri

Ayrıca, BTC / USD kurunun saatlik grafiğinde 48.400 dolar direnç çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. Parite yükselişini 51.000 dolar seviyesinin üzerine çıkardı ve 51.853 dolar ile haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. BTC’nin düşüş yönünde ilerlemesi durumunda 48.000 dolar önemli bir direnç noktasını oluşturuyor.

bitcoin yorum Son döneme dair önemli Bitcoin yorumları ve analizleri

BTC daha fazla yükselir mi?

Bitcoin 49.500 dolar ve 50.500 dolar ‘ın üzerinde kalırsa, yeni bir artış başlatabilir. Yukarı yönde ilk direnç, 51.500 dolar seviyesine yakın. İlk büyük direnç ise 52.000 dolar seviyesine yakın.

52.000 dolar direnç seviyesinin üzerinde başarılı bir kapanış, önümüzdeki seanslarda daha büyük bir artış için kapıları açabilir. Bir sonraki ana direnç 53.200 dolar ve ardından 54.500 dolar olabilir.

Başlıca Destek Seviyeleri – 50.000 dolar, ardından 50.500 dolar

Ana Direnç Seviyeleri – 51.500 dolar , 52.000 dolar ve 53.200 dolar.

Kaynak

Bitcoin 50 bin doların üzerinde, sırada ne var?

Bitcoin bir kaç gündür yaşadığı düşüş sonrası, dünden beri yükselerek ilerliyor. BTC son 24 saatte %4,40 oranında değer kazanmış durumda. Bitcoin şu anda, 50,800 dolardan işlem görüyor.

Bu arada Ethereum da Bitcoin’i takip ediyor. ETH 1440 dolar seviyesini gördükten sonra şimdi, 1700 dolara yakın yerlerden işlem görüyor.

Bitcoin tekrar 50 bin seviyesini aştı

Bitcoin hafta içi, çarşamba günü, 52 bin doları görmüş sonra, 7 bin dolar kadar değer yitirerek, 45.000 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. BTC son 24 saatteki yükselmesiyle, kendini tekrar 50 bin doların üzerine taşıdı.

50.000 dolar seviyesinin BTC grafiğinde beliren önemli direnç noktalarından biri olduğunu hatırlatalım. Bu noktadan sonra, 52.000 ve 52.500 dolar seviyelerinde yeni dirençler bizi bekliyor.

Bitcoin’in düşüş yönlü ilerlemesinde ise, 48.000, 47.200 ve 46.000 dolar seviyeleri destek olarak karşımıza çıkabilir.

bitcoin yorum Son döneme dair önemli Bitcoin yorumları ve analizleri
BTC/USD TradingView

Bitcoin fiyatının Wall Street vadeli işlemleri açıldığında ne tepki vereceğini hep birlikte göreceğiz.

Canlı BTC fiyatı: $ 53,797.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Bitcoin nasıl 500K olur?

Geçtiğimiz yıl pek çoklarının iddiasına göre kurumsal yatırımlar bitcoini yeni zirvesine ulaştırdı. Hatta yeni yapılan bir araştırmaya göre  bitcoinin yeni fiyat yükselişleri eskisi gibi yanıltıcı bir hareketten doğmuyor aksine daha güvene dayalı bir tepkiden kaynaklanıyor.

Araştırma verileri 2017 yılından alınan veriler doğrultusunda işlenmiş.

ARK yatırımın, hazırladığı “ Bitcoin Kurumlara Hazırlık” başlıklı raporda

bu konuda çıkarılan pek çok sonuç arasında, Bitcoin yeni zirvelere nasıl çıkacak sorusu dikkat çekiyor. Bu araştırmaya göre, eğer S&P 500 şirketleri nakitlerinin %1’ini Bitcoine ayırsalar, Bitcoinin fiyatı yaklaşık 40,000 dolar artacak.

Kurumsal yatırımcılar son zamanlarda Bitcoini enflasyon risklerine karşı bir korunma aracı olarak ve uzun vadeli bir nakit alternatifi olarak görüyorlar. Hatta ARK’ın tahminine göre Bitcoin gittikçe daha çok güven kazanıyor ve belli şirketler Bitcoini bakiye bilançolarında bir nakit olarak algılıyorlar.

Dahası CryptoQuant CEO’su Young Ju, Coinbase borsasında dışarıya 15,200 BTC( yaklaşık 500 milyon dolar) aktığına işaret ediyor. Ju’ya göre bu işlem şriketlerin daha fazla BTC alma yolunda olduğunu gösteriyor.

Bu tür yatırımcılar da Bitcoine çok karmaşık yollardan erişim sağlayabiliyorlar. Geçen Ekim ayı itibariyle Bitcoin açık ilgi oranı CME’de tüm zamanların en yükseğine çıktı. Bunu hesaba katınca son on yılda

uch investors can also manage to access Bitcoin in “sophisticated ways.” As of October last year, Bitcoin open interest also reached an all-time high on CME. ARK, geçtiğimiz 10 yıl boyunca varlık sınıfları arasındaki günlük getirileri hesaba katarak, “volatiliteyi % 6,55’e indirince, getirileri en üst düzeye çıkarırken Bitcoin’e tahsislerin % 2,55’ten, değişmesi gerektiğini” öne sürdü.

ARK yatırım ekibinin yazdığına göre:

bitcoin yorum Son döneme dair önemli Bitcoin yorumları ve analizleri

ARK’nın simüle edilmiş portföy tahsislerine göre,% 2,5 ile% 6,5 arasındaki kurumsal tahsisler, bitcoin’in fiyatını 200.000 ila 500.000 ABD Doları arasında etkileyebilir.

Yatırım şirketi BlockTower Capital’in genel ortağı Michael Bucella, geçtiğimiz günlerde Bitcoin için yeniden tahsis edilen “devasa sermayeli büyük ve gelişmekte olan bir kurum grubundan bahsetti

Ve bir emtianın arz-talep modelini düşünürseniz, arz eğrisi zamanla fiilen sıfıra düşüyor ve talep katlanarak artıyor.

Bununla birlikte, Bitcoin, fiyatların tamamen bir yükseliş havasına giremediği oldukça volatil bir hafta geçirdi. Yazımızı yazarken Bitcoin 35.000 doların üzerinde ve son 24 saatte kabaca% 3’ten fazla artış gördü. Bu yeni fiyat hareketinin, MicroStrategy’nin ek 295 BTC satın almasının bir sonucu olabileceğini söylüyor uzmanlar.

Kaynak

SMA göstergesi nedir?

Basit Hareketli Ortalama SMA, belirli bir zaman aralığı içindeki veriyi alır ve veri setinden ortalama bir fiyat çıkarır. SMA’da yeni fiyat seti girdiğinde eskisi çıkarılır. 100-gün SMA’sı son 100 gün içerisindeki fiyat ortalamasını gösterir.

Bitcoin iyi bir yatırım mı?

Bitcoin, inanılmaz düşük ücretlerle nakde çevrilebilen ve altın gibi varlıklara da dönüştürülebilir bir varlık. Kısa vadeli getiri arayanlar için BTC inanılmaz yüksek likidite ile iyi bir yatırım olabilir. Bir de Bitcoin uzun vadeli yatırım için de düşünülebilir. Çünkü bazı temel özelliklerinden dolayı yüksek talep gören bir varlık.

İlgili – Bitcoin nedir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: 2021 – 2022 – 2023 – 2025

Bitcoin iyi bir yatırım aracı mı?

bitcoin 100.000 dolar

Bitcoin insanlık tarihinde, bu denli yüksek oranda kazandırmış ilk ve tek yatırım aracıdır. Dahası Bitcoin’de fiyat balonu henüz oluşmamıştır. Analistler 2021 sonu için 100.000 dolar seviyelerini işaret etmektedir. Bitcoin, Mayıs ayında gerçekleştirilen halving etkinliği sonrası bilindik boğa döngüsüne girmiş bulunuyor. Sizce 2021 sonunda BTC kaç dolar olacak?

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Usta İsimler Bitcoin ve Altcoin Piyasasını Yorumladı! İşte Kritik Tahminler…

Bitcoin’in 2021 zirvesi ne zaman ve hangi seviyede olacak? TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin engelleri yıkarak ilerliyor!! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası