CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Son düşüş dalgası Bitcoin’i makro hedeflerinden saptırır mı?

bitcoin teknik analiz coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin’de Ekim sonu başlayan düşüş dalgası Bitcoin’i makro hedeflerinden saptırır mı? Michael Poppe’e göre Bitcoin altın destek seviyesinin üstünde tutundukça 2020 yılında BTC için 14-20 bin dolar arası her zaman olasılık dahilinde olacak.


Son düşüş dalgası Bitcoin’i makro hedeflerinden şimdilik saptırmıyor

Bitcoin fiyatlarında 4 hafta üst üste fiyat düşüşleri yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin’in haftalık fiyat değişimini görüyoruz. Grafikte son dört haftaya denk gelen kırımızı mumlar dikkat çekiyor. Bitcoin 10 bin dolar seviyesinden yaklaşık yüzde 30’luk erime ile 7 bin dolar bandına geriledi. Son düşüş dalgası Bitcoin’i makro hedeflerinden saptırabilir mi?

Lütfen Bkz: Bitcoin hakkındaki doğru bilinen temel yanlışlar

Bitcoin 8200 dolarlık kritik destek seviyesini kaybederek Haziran ayından beri devam eden azalan koridor içerisindeki fiyat hareketini devam ettiriyor. Aşağıdaki grafikte mavi çizgiler arasındaki alan Bitcoin fiyatlarındaki azalan trendi bariz biçimde gösteriyor.

Yukarıdaki grafikte Fib değerleri kritik Bitcoin eşiklerini gösteriyor. Kırmızı alan ile betimlenen bölgeler, güçlü direnç bölgelerini oluşturuyor. Yeşil alanlar ise destek seviyesini gösteriyor. Bitcoin cari fiyatları, 0,618 (7215 dolar) Fib değeri ile 0,65 Fib değeri (6873 dolar) arasındaki destek bölgesinde hareket ediyor. Bu desteğin kırılma tehlikesi henüz aşılmış değil.

Bitcoin fiyatları, altın destek seviyesi olarak adlandırılan 0,618-0,65 Fib oranlarını 2016 yılının Şubat ayı ortalarında da gördü. Bu tarihte Bitcoin 300 dolardan işlem görüyordu ve sonrasında iyi bir ivme kazandı. Aşağıdaki grafikte 2016 yılındaki değerleri görüyoruz. 2017 yılında

Lütfen Bkz: Bitcoin dolandırıcısına 18 ay hapis cezası

Çin merkezli yasaklamaların etkisiyle Bitcoin tekrardan altın destek seviyesine geriledi ve yeni bir boğa sezonuna girmeyi başardı.

Bitcoin şimdi de 2016 ve 2017 yılındaki örneklerde olduğu gibi benzer sürece girer mi zamanla göreceğiz. Ancak Bitcoin 2015 yılından beri uzun dönemli trendi kırmadı ve üstünde tutuna biliyor. Michael Poppe’e göre Bitcoin altın destek seviyesinin üstünde tutunduğu sürece 2020 yılı için 14.000-20.000 dolar arası her zaman olasılık dahilinde olacak.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin düşüş döngüsünün bitmiş olabileceğine dair 3 çok önemli işaret!

Coin Ajans

BTC/USD paritesi 9700 doları tekrar test edebilir mi?

Coin Ajans

Haftaya başlarken Bitcoin durum analizi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası