CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Son fiyat artışından sonra, bitcoin üretmek için gereken enerjiyle ilgili dikkat çekici detaylar

kripto para haber coinajans

Bitcoin yeni rekorlara doğru ilerlerken, 200 milyondan fazla nüfusu olan bir ülkenin enerjisini de yutuyor.

Cambridge Üniversitesi Alternatif Finans Merkezi, BTC enerji tüketimini takip etmeye çalışıyor. Kesin tüketim bilinemezken, madenciler tarafından üretilen toplam hash sayısını takip ederek ve bitcoin madencilik ekipmanının verimliliğine bakarak bir tahmin yürütebiliyorlar. Bilindiği gibi Hash rate, BTC ağının işlem gücünün ölçüm birimidir.

Bitcoin, bu yıl % 276 sıçradı ve bugün 27.000 $ civarında işlem görüyor. Fiyattaki son artış daha az verimli ekipman kullanmayı daha karlı hale getirdi.

Son fiyat artışından sonra, bitcoin üretmek için gereken enerjiyle ilgili dikkat çekici detaylar 4

Yıllıklandırılmış 92,8 terawatt saatle, Bitcoin’in enerji tüketimi 2016’daki Pakistan tüketiminin biraz ilerisinde ve o yıl Hollanda’nın tüketiminden çok da uzak değil. Başka bir deyişle, bitcoin kazımak için tüketilen elektrik, 21 yıl boyunca İngiltere’deki tüm çay makinelerine güç sağlayabilir.

Bitcoin üretiminin üçte ikisi Çin dışında yapılıyor. Çin’in enerji üretiminin yarısından fazlası kömürden geliyor, bu nedenle BTCüretiminin bu durumda çok çevreci olmadığından bahsedilebilir.

ABD, Bitcoin üretimi açısından ikinci sırada ve tüm BTC üretiminin tahmini % 7’si ile Rusya ve Kazakistan’ın biraz önünde yer alıyor.

marketwatch


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

2020’DE GÜN İÇİ ALIM SATIMLARI İÇİN 10 ÖNEMLİ İPUCU

Coin Ajans

Dünya Ekonomi Forumu küresel stabil coin makalesi

Coin Ajans

VeChain Toplamda 727 Milyon Adet VET’i Yakacak

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası