CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Son Savunma Hattı Vurgusu Yapan Analist Bitcoin’de Sıradaki Seviyeleri Açıkladı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin ve tüm kripto piyasası için geçtiğimiz birkaç gün, kripto para birimi boğalarının titizlikle kontrolünü elinde tutmaya çalışmasıyla birlikte dalgalı geçti.

Bitcoin’de son durum

19.000 $’ın altında birçok sürekli düşüş yaşayan Bitcoin’de bu düşüşler agresif bir şekilde satın alındı ​​ve fiyat hızla tersine döndü.

BTC’nin fiyat hareketleri üzerinde ağır bir etkiye sahip olabilecek önde gelen bir analist tarafından izlenmekte olan çok önemli bir seviye var.

Bu seviyenin altındaki bir kapanışın boğalar için korkunç olacağını ve muhtemelen kripto para biriminin boğaların sahip olduğu “son savunma hattı”na doğru inmesine yol açacağını belirtiyor.

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyelerinde görülen satış baskısının birden fazla satışa yol açmasıyla son birkaç gün ve hafta boyunca çılgın bir seyir izledi.

Boğalar bu fiyat bölgesinin ötesine başarılı bir şekilde geçemese de, burada görülen satış baskısı her ziyarette zayıflıyor gibi görünüyor.

Bu seviyeye ilk kez dokunulduğunda, Bitcoin’in fiyatı 16.400 $’ın en düşük seviyesine indi. İkinci kez fiyatı sadece 18.000 $’ın altındaki bölgeye düştü. Böyle devam ederse bu durum yükseliş eğilimi anlamına geliyor.

Bir trader, şu anda işlem gördüğü yerin hemen altındaki çok önemli bir seviyeye tepkisini yakından izliyor. Bu seviyenin altında bir günlük kapanışın korkunç olacağını iddia ediyor.

Bitcoin Güç İşaretleri Gösteriyor

En son 19.800 dolarlık red yemeden bu yana Bitcoin, 19.000 doların üzerinde bir dayanak noktası elde etmek için mücadele etti.

Yazım sırasında, kripto para birimi şu anda19.100 $ fiyat seviyesinden işlem görüyor. Bu, 18.200 $’lık düşük seviyelerden kayda değer bir artışa işaret ediyor, ancak yine de günlük yüksek seviyelerinin oldukça altında.

19.000 $’ın üzerinde tutunamazsa, BTC fiyatını düşüren başka bir yoğun satış baskısıyla karşı karşıya kalabilir.

Bitcoin Bu Kritik Direnç Seviyesinin Üzerinde Kalmalı

Önde gelen bir trader, son tweetinde 18.400 $’ın Bitcoin’in yukarıda daha yüksek bir zaman dilimi mumunu kapatması için çok önemli bir seviye olduğunu açıkladı.

Bu seviyeyi başaramaz ise, kripto para biriminin fiyatının 18.000 doların çok altına düşmesine neden olabileceğini varsayıyor.

“Noktalı siyah çizginin altına yaklaşırsak işler kötüleşebilir. Noktalı mavi çizgi boğaların son savunma hattı. Aksi takdirde biraz satış olmasını bekliyorum.”

Bitcoin

Önümüzdeki birkaç gün, Bitcoin’in gücüne ışık tutacak. Çünkü 19.000 $’ın üzerine doğru devam eden bir işlem yükseliş anlamına geçecek.

Bununla birlikte, bir satış baskısı akışı ile karşı karşıya kalırsa ve 18.400 $’ın altında kapanırsa, BTC uzun süreli bir trend değişikliği görebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Grayscale 24 Saat İçerisinde 140 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı!

Doların Makro Ayı Trendi Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

“Muazzam Bir Para Duvarı Geliyor!” Diyen Ünlü Ekonomistten, Bitcoin Tahmini

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası