CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Soru&Cevap

litecoin haberleri coinajans

Merhaba,

Öncelikle Bitcoin almanız için cüzdan adresi almanıza gerek yok. Borsaları kullanarak Bitcoin aldığınız zaman, aldığınız Bitcoin zaten borsaların size tanımladığı cüzdanlarda saklanır. Ancak Bitcoin’i borsada tutmak riskli bir durumdur. Borsalar saldırıya uğrayabilir ya da kapanabilir ve hiçbir şekilde hesap verecekleri yetkili makamlar yoktur.

Kendinize ait bir cüzdan hesabınızın olmasını istiyorsanız bunun en güvenli yolu bir donanım cüzdanı edinmenizdir. Bu donanım cüzdanlarının en bilineni Ledger Nano S’dir. Donanım cüzdanı kadar güvenli olmayan ancak yine de Bitcoin’lerinizin kontrolünü elinize alabileceğiniz başka alternatif yollar da var. Mesela, telefonunuza indirdiğiniz bir Bitcoin cüzdanı uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun için bizim önerimiz “Mycelium” ve “BitPay” adındaki uygulamalardır.

Bitcoin cüzdanlarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulunan makalelerimizden edinebilirsiniz:

https://uzmancoin.com/ios-en-iyi-bitcoin-cuzdanlari/

https://uzmancoin.com/android-en-iyi-bitcoin-cuzdani/

https://uzmancoin.com/en-iyi-bitcoin-cuzdani/

https://uzmancoin.com/bitcoin-cuzdan-nasil-alinir/

İkinci sorunuzun yanıtı ise şöyle:

Hesaba para yükleyip Bitcoin aldıktan sonra o Bitcoin’i kullanarak diğer coin’leri satın alabileceğiniz birçok borsa var. Türkiye’den BTCTurk üzerinden Ethereum alabilirsiniz. Koinim üzerinden Litecoin alabilrsiniz. Koineks ve VeBitcoin gibi yeni açılmış olan borsalardan da Litecoin, Ripple, Dash, Dogecoin v.b. gibi coin’leri satın alabilirsiniz. Yurtdışı borsalardan Bittrex’i ya da Bitfinex’i bunun için kullanabilirsiniz. İyi günler dileriz.

İlgili Haberler

5 günde %15 yükselen Ripple alınır mı? TAKİP ET

Tron ve Binance Çin’in Twitter’ı Weibo tarafından yasaklandı

Coin Ajans

Kurumsal yatırımcı Bitcoin short emir girmeye başlarsa ne olur? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası