CoinAjans.com
Kriptopara Haber

SPK’dan Twitter’da “Al” Tavsiyesi Verip Satış Yapan İsme 1.17 Milyon TL Ceza

kripto para haber coinajans

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), sosyal medya platformlarında Borsa İstanbul’da işlem gören hisselerde yatırımcıları yanlış yönlendiren hesaplara ilişkin inceleme ve yaptırım uygulayacağını daha önce birçok defa bildirmişti.

Kurul, son zamanlarda bu konuda somut adımlar atıyor ve yatırımcıları kasıtlı olarak yanlış yönlendirdiği tespit edilen kişilere yönelik çeşitli cezalar veriyor.

Bu konudaki son yaptırım bugün uygulandı ve SPK’dan yapılan açıklamada Önder Tavukçuoğlu’na “@derinhisse Twitter hesabı üzerinden RYSAS payına ilişkin olarak takipçilerine alım veya tut tavsiyesi verdikten hemen sonra satım yaptığı” iddiasıyla 1 milyon 175 bin 29 lira para cezası verildiği ifade edildi. Aynı isim SPK’dan daha önce birçok defa ceza aldı.

SPK’dan Twitter’da “Al” Tavsiyesi Verip Satış Yapan İsme 1.17 Milyon TL Ceza 1
SPK bülteninde yer alan konuyla ilgili bölüm

Bu ilk ceza değil

SPK, aynı nedenle ilk kez bir para cezası uygulamıyor. Kurul, Nisan ayında da Petkim Petrokimya Holding A.Ş. (PETKM) hisselerinde gerçekleştirilen işlemlerle ilgili incelemesinde Twitter hesabı üzerinden yatırımcıları yanılttığı ileri sürülen Harun Kahraman’a da 1 milyon 175 bin 29 lira para cezası uygulamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Binance Linctenstein merkezli bir bankaya ortak mı oluyor?

Coin Ajans

Elon Musk oğluna Dogecoin aldığını açıkladı, DOGE fiyatı fırladı!

IBM Ripple çözümleri ile ilgileniyor söylentisi!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası