CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Square’in 50 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı Sonrası BTC İvme Kazandı! İşte Ünlü Analiste Göre Sıradaki Seviyeler

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC) yatırımı yapan kurumsal yatırımcıların sayısı artmaya devam ediyor ve bu, Bitcoin fiyatına yeni bir güven uyandırıyor gibi görünüyor. Square bugün, 50 milyon dolarlık 4.709 Bitcoin aldığını açıkladı. Bu işlemi gerçekleştiren tek büyük şirketi Square değil. MicroStrategy de son zamanlarda önemli miktarda BTC satın aldığını açıklamıştı.

Cointelegraph analisti ve yazarı Michael van de Poppe’a göre bu haber, yatırımcılara yen bir döngünün başladığına ve daha büyük kurumların Bitcoin’e büyük ilgi gösterdiğine dair bir sinyal olabilir. Ancak Bitcoin hala kritik 11.000 doların altında aldığı için bu durum kısa vadeli hareketleri de etkileyecek mi?

Volatilite, halving’den bu yana en düşük seviyesinde

Square’in 50 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı Sonrası BTC İvme Kazandı! İşte Ünlü Analiste Göre Sıradaki Seviyeler 6
7 günlük Bitcoin volatilitesi endeksi. Kaynak: Tradingview

Ünlü analist Van de Poppe’a göre metrik, Temmuz ayında görülen seviyelere geri döndüğü için Bitcoin volatilitesi sıkıcı bir sinyal veriyor. Bu, haftalarca Bitcoin fiyatında birçok yatay harekete neden olan halving’den bir sonraki dönem de yaşanmıştı.

Bununla birlikte analiste göre, boğa sinyalleri veren haberler gündeme geldikçe, Bitcoin fiyat hareketinde kısa vadeli hype oluşabilir; mevcut üçgenden bir çıkış Bitcoin için yükseliş olacaktır, ancak yatırımcılar dikkati elden bırakmamalı.

Önemli kırılma noktası 11.000 dolarlık direnç

Square’in 50 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı Sonrası BTC İvme Kazandı! İşte Ünlü Analiste Göre Sıradaki Seviyeler 7
BTC/USD 3 saatlik grafik. Kaynak: Tradingview

Trend çizgisi Bitcoin için geçerliliğini korurken, yukarı yönlü bir kırılma meydana geldi. Bu, Bitcoin fiyatının kritik üçgeni aşmasına neden olsa da analiste göre dikkat edilmesi gereken en önemli eksen bu değil.

Cointelegraph yazarına göre yatırımcılar, 11.100-11.300 dolar arasındaki eski destek alanı için fiyatın kırılıp kırılmayacağına dikkat etmeli. Bu alan kırılır ve desteğe dönüşürse, daha fazla ivme garanti edilebilir. Böyle bir kırılma, önceki haftalarda yoğun bir şekilde darbe aldıkları için altcoin’lerin de güç göstermesine neden olur. Altcoin için en iyi ortam, yatırımcılara altcoin ticareti yapmak için sakin bir piyasa sağlamasından dolayı Bitcoin’in yükseldiği bir ortamdır. Altcoin’lerin önemli bir indikatörü de şu anda önemli bir destek seviyesinde duran Ethereum’dur (ETH).

Square’in 50 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı Sonrası BTC İvme Kazandı! İşte Ünlü Analiste Göre Sıradaki Seviyeler 8
ETH/USD 1 haftalık grafik. Kaynak: Tradingview

Analiste göre Ethereum grafiği potansiyel bir dip yapısının sinyallerini gösterse de kritik yeşik alanın daha fazla ivme kazanması gerekiyor. Destek için 290-320 dolarlık alan kırılırsa, aşağı yönlü bir çöküş durumunda şu anda 220 dolara yakın olan 200 haftalık hareketli ortalamayla sonuçkanması muhtemeldir.

Ancak Van de Poppe’a göre Ether’in fiyatı 290-320 dolarlık bir alanda desteği sürdürürse, 300 ile 450 dolar arasında potansiyel bir aralıkta yapılanabilir. Ayrıca analiste göre bu bir yükseliş sinyali, çünkü daha sonra Ethereum fiyatı son iki yıl görülenlerden daha yüksek bir seviyede konsolide olabilir.

Bitcoin için potansiyel senaryo

Square’in 50 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı Sonrası BTC İvme Kazandı! İşte Ünlü Analiste Göre Sıradaki Seviyeler 9
BTC/USD 6 saatlik grafik. Kaynak: Tradingview

Yazara göre grafikte izlenecek birkaç kritik nokta var. Esasen, Bitcoin fiyatı 11.100-11.300 dolarlık direnç bölgesini aşarsa, 12.000 dolara doğru daha büyük bir yükseliş beklenebilir. Bu, 11.100-11.300 dolarlık alanı; devamlılığın sağlanması için kritik bir bölge haline getiriyor. Bu seviye kırılamazsa ve trend çizgisi kaybedilirse, kartlarda muhtemelen 10.000 dolarlık bir test seviyesi bulunuyor. Analiste göre o zamana kadar, tüm piyasa katılımcılarının da beklediği üzere, kısa vadeli bir yükseliş eğilimi var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ünlü Milyarderden Bitcoin Tahmini: Kemerlerinizi Bağlayın! Yeni ATH Geliyor

İşte Dünyaca Ünlü Analistlerden “Nokta Atışı” Altcoin Tahminleri

Coin Ajans

Milyarder Yatırımcıdan Altın ve Bitcoin Tavsiyesi Geldi!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası