CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Stabil coinlerin geleneksel piyasaları dönüştürme gücünü hafife almayın

kripto para haber coinajans
fairspin_banner

Stabil coinlerin varlığı, kripto paralar için bir fırsat olabilir. Çünkü stabil coinler, kripto paraların geleneksel finansal sistemde kabul görmesi ve başarılı olmasının bir yolu.


Stabil coinlerin geleneksel piyasaları dönüştürme gücü

Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkanı Christine Lagarde, kısa süre önce yaptığı açıklamada, kurumlarının dijital varlıklar konusunda proaktif olması gerektiğini belirtti. Lagarde, 12 Aralık’ta tweetinde şöyle yazmıştı: “Stabil coinler konusunda benim şahsi görüşüm, elimizi çabuk tutmamız gerektiği yönünde. Ortada açıkça bir talep var ve biz buna cevap verebilmeliyiz.”

Lagarde’ın tweeti kesinlikle stabil coinlerin önemi ve yüksek değeri hakkında bize bir şeyler anlatıyor. Çünkü stabil coinler her iki piyasada da ayağı olan bir varlık türü. Stabil coinleri kısaca, fiat paralar gibi geleneksel varlıklar tarafından desteklenen kripto tokenler olarak tanımlayabiliriz. Lagarde ayrıca tweeti hakkında yorumda bulunarak, AMB için stabil coinlerin Bitcoin’den (BTC) daha inovativ göründüğünü vurguladı.

Stabilcoinler, bilinen varlıklara 1:1 oranında sabitleniyor. Bundan dolayı da kripto paralara büyük bir şüpheyle yaklaşanların endişelerini giderebilecek, yeniyi eski ile bütünleştiren yeni bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor.

İlgili – Rusya stabil coini test etmeye başladı

Birçok avantajları arasında stabil coinlerin ayrıca maliyetten tasarruf eden sorunsuz sınır ötesi ödemeler yapma özelliği de var. Bunun için blockchain tabanlı bir varlık olması özelliğini kullanıyor ve söz konusu para transferinde de hızlı işlemler sağlıyor. Ayrıca açık yapıları dolayısıyla dijital uygulamalara entegre edilebilir.

Stabil coinler tüm vergilendirme sürecini değiştirebilir

Stabil coinlerin çok fazla değişiklik yapabileceği ve yenilikler getirebileceği bir alan da vergilendirme. Aslında, modası geçmiş vergi tahsilat prosedürlerini elden geçirmek için iyi bir fırsat sunuyor. Çünkü şu an nakit işlemlerin sadece yüzde 14’ünün düzgün bir şekilde vergilendirildiği biliniyor.

Sonuç olarak ise şunu söyleyebiliriz. Stabil coinler hem geleneksel hem de kripto para sektörü için büyük vaatler ile geldi. İki sistemi birbirine bağlayabilen bir varlık. Ayrıca geleneksel finans sistemini de dönüştürebilecek güce sahip.

Birkaç sene içinde dünyanın paraya bakışı değişecek. ABD Doları yine dolar olacak ama dijital / kripto para şekline bürünecek. Türkiye de şimdiden kripto / dijital lira çıkarma çalışmaları yürütüyor. Ulusal paraların dijitalleşmesi artık başlayan ve durdurulamaz bir trend haline geldi.

İlgili – Türkiye merkez bankası kripto parası – Resmen duyuruldu

Kaynak

İlgili Haberler

Analistten Tahmin: Ethereum (ETH) 10 Bin Dolara Kadar Çıkabilir

Coin Ajans

JP Morgan’dan şaşırtan rapor: Bitcoin, gerçek değerinin altında

Kraken’dan Bitcoin raporu ve 6200 dolar uyarısı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası