CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Suçlamaların Ardından BitMEX’ten 337 Milyon Dolarlık Bitcoin Çekildi

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Önde gelen kripto türevleri borsası BitMEX’teki Bitcoin çıkışları, Perşembe günü borsaya karşı suçlamalarda bulunan ABD kurumlarının açıklamasıyla yükseldi.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ve New York Güney Bölgesi’nin vekil savcısı, kayıt dışı ticareti ve diğer yasadışı işlemleri gerçekleştirdiği için BitMEX’e ceza vereceklerini açıkladı. Glassnode’a göre o zamandan beri 32.200’den fazla BTC (yaklaşık 337 milyon dolar değerinde) BitMEX’ten taşındı.

Bu, borsanın toplam fonunun %19’una işaret ediyor. Ayrıca BitMEX’te para çekme saati Türkiye saatiyle 16:00 (13:00 UTC) olduğu için bu çıkışların büyük ölçüde artması da muhtemeldir. Bu, borsada önceki günden itibaren gelen tüm para çekme taleplerinin sıralandığı zamandır.

Suçlamaların Ardından BitMEX’ten 337 Milyon Dolarlık Bitcoin Çekildi 4

Bir kripto türevleri araştırma şirketi olan Skew’in sağladığı verilere göre BitMEX’te işlem gören sürekli sözleşmelerde (süresiz vadeli işlemler) açık pozisyonlar da 592 milyon dolardan 462 milyon dolara yaklaşık %22 oranında düşüş gösterdi.

Bununla birlikte alış / satış farkı ile ölçülen likidite, borsadaki nispeten sabit ve büyük işlemler yine de düşük maliyetle gerçekleştirilebiliyor. 10 milyon dolarlık bir teklif boyutu için alım ve satım emirleri (alış / teklif yayılımları) arasındaki günlük ortalama yayılım, %0,34 ile gün içinde değişmeden kalıyor.

Suçlamaların Ardından BitMEX’ten 337 Milyon Dolarlık Bitcoin Çekildi 5

Ayrıca diğer borsalardaki “bid-offer” yayılımı da sabit kalıyor.

BitMEX’ten çekilen Bitcoin diğer borsalardaki likiditeye katkıda bulunuyor

Blockchain analiz firması Chainalysis’te ekonomist olan Philip Gradwell’e göre BitMEX’teki çıkışlar diğer borsalardaki likiditeye katkıda bulunuyor. Gradwell Cuma günü erken saatlerde şu tweet’i attı: “Geçen hafta borsalara toplam girişler 65.000 Bitcoin’di. Bu nedenle BitMEX’ten çekilenler şimdiden diğer borsalara %25 daha fazla likidite ekliyor.”

“Toplam çıkışın %65’inden fazlası diğer borsalara, geri kalanı ise cüzdanlara aktarıldı” diye de ekledi.

BitMEX ve diğer borsalardaki istikrarlı likidite, BitMEX suçlamalarının ardından traderlar arasında ciddi bir panik yaşanmadığını gösteriyor.

Londra merkezli aracı şirket Bequant’ın araştırma başkanı Denis Vinokourov’a göre, BitMEX’in büyük itibarı, bu yılın başlarında borsada çokça görülen kesintiler ve problemler nedeniyle çoktan çökmüştü.

Vinokourov, bu nedenle suçlamaların, ekosistem için genel öneminin birkaç yıl önceye nazaran çok kritik olmadığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

İşte Ün Salmış Ekonomist ve Trader’lara Göre, Bitcoin ve Altın’ın Göreceği Seviyeler

Coin Ajans

Uzman analist tarih verdi: “Bitcoin 2 bin dolar oynayabilir!”

Coin Ajans

Dünyaca Ünlü Trader: Bitcoin, Altcoin Kanaması Bittiğinde Bu Seviyeleri Kıracak!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası