CoinAjans.com
Altcoin

Şüpheli Bitcoin İşlemleri Serisi Devam Ediyor! “İddialar Doğruysa Fiyatlar Çakılabilir”

Kriptokoin olarak dün popüler Bitcoin ve kripto para borsası Bittrex’le bağlantılı olduğu belirtilen devasa Bitcoin işlemlerini bildirdik. Bugün ise bu büyük Bitcoin transferlerinin devam ettiği görülüyor. Büyük montanlı Bitcoin işlemleri borsanın hacklendiğine yönelik söylentileri yine manşetlere taşıdı ve piyasada bir endişe dalgasına neden oldu.

FairSpin

Bittrex’teki şüpheli Bitcoin işlemleri serisi devam ediyor! Hack mi?

Türkiye saati ile 10:00 itibariyle başlayan devasa şüpheli Bitcoin transferleri piyasayı ayağa kaldırdı. Büyük montanlı Bitcoin transfer serisinde 55 binin üzerinde Bitcoin bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen başka bir cüzdana birçok kez taşındı. Whale Alert’ün bildirimlerine bakıldığında her bir işlemde yaklaşık 55.800 BTC taşındı ve bu transferler 22 kere tekrarlandı. BTC’ler durmadan farklı cüzdanlara transfer edildi.

StormGain

Ancak basın saati itibariyle Bittrex’ten konuya yönelik herhangi bir açıklama gelmedi. Bu durum piyasadaki korku ve endişeyi doruğa taşıyor. Bu devasa BTC işlemlerinin kim tarafından yapıldığı ya da neden aynı işlemlerin defalarca tekrarlandığı bilinmiyor. Bu durum borsanın hacklendiğine yönelik söylentileri yine canlandırdı. Ayrıca Ekim ayı sonunda borsanın soğuk hava depolama cüzdanına bakıldığında 115.000 Bitcoin olduğu görülüyor. Anca bu rakamın şu an 66.000 Bitcoin’in altına düştüğü belirtiliyor.

Uzman görüşü: Eğer iddialar doğruysa, Bitcoin ve altcoin fiyatları ciddi etkilenebilir

Eğer piyasadaki iddialar doğruysa ve Bittrex’le bağlantılı olduğu belirtilen yüklü BTC işlemlerinin sebebi bir hack ise bu piyasayı derinden etkileyebilir. Çünkü borsa piyasadaki önde gelen Bitcoin borsaları arasında yer alıyor. Bu nedenle uzmanlara göre, bu olay Bitcoin ve altcoin fiyatlarını aşağıya sürükleyebilir. Ancak bazı yatırımcılara göre ise bu durum basit bir cüzdan transferi de olabilir.

“Yine Balinalar Yine Balinalar: Bitcoin, Ripple ve Ethereum’da Piyasalar Karıştı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

İşte 4 Usta Analistten “Nokta Atışı” Bitcoin ve Ripple Tahminleri

Coin Ajans

Basic Attention Token (Bat Coin)

Coin Ajans

Altcoin piyasası en kritik haftalık kapanışla karşı karşıya TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası