CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Sürekli XRP satan Ripple kurucusu Jed McCaleb bu sefer şaşırttı TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
“koinmedya_holdex_finance”

Eski Ripple ortağı Jed McCaleb’in bir süredir elindeki milyonlarca XRP’den satış yapmadığı ortaya çıktı. McCaleb, en son 1 Eylül’de yüklü miktarda XRP ödemesi almıştı.


Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb, XRP satışlarını durdurdu

Ripple (XRP) fiyatı son 24 saatte yüzde 3.08 oranında düşerek 1.23 dolardan 1.09 dolara geldi. Kripto para piyasası Salı günü yaşanan keskin kayıplarını telafi etmeye çalışıyor.

Bu arada Ripple’a SEC tarafından açılan dava devam ediyor. Bazılarına göre dava fiyatı pek etkilemiyor. Bazı uzmanlar ise davanın fiyatı baskı altında tutmaya devam ettiğini düşünüyor.

Jed McCaleb bir süredir XRP satışlarını durdurdu

Analistler, Ripple fiyatına olumsuz bir etki yapan başka bir faktörün de eski Ripple kurucu ortağına yapılan XRP ödemeleri olduğunu düşünüyor. Jed McCaleb aynı zamanda başka bir iyi bilinen kripto para Stellar’ın (XLM) CEO’su. XLM fiyatı XRP fiyatının üzerinde. McCaleb ise uzun süredir taksitler şeklinde Ripple’dan aldığı XRP’leri parça parça satıyor.

Ripple şirketinin McCaleb’e ödemesi gereken toplam miktar 9 milyar XRP. Ripple şimdiye kadar bunun büyük bir bölümünü ödedi. Geri kalanı da her ayın başında parça parça ödemeye devam ediyor.

XRPscan’in sağladığı son verilere göre, ayın başında Ripple eski ortağına 174,862,720 XRP gönderdi. McCaleb ise henüz hiçbir satış yapmadı. İki taraf arasında varılan anlaşmaya göre, McCaleb’in her gün belirli miktar XRP satması gerekiyor. Başarılı bir yazılım geliştiricisi olan McCaleb, en son 31 Ağustos’ta 8.489 milyon XRP satmıştı. 1 Eylül’de eline geçen ödemeden sonra ise hiç satış yapmadı.

İlgili – Jed McCaleb yine devrede ve yine XRP satıyor!

McCaleb 5 günde 43.5 milyon XRP sattı

XRPscan’in verilerine göre 31 Ağustos’taki son satışından önce Stellar CEO’su art arda 5 gün XRP sattı. Bu beş gündeki toplam XRP satışı 43 milyon XRP.

McCaleb, günlük ortalama 5 milyon XRP satıyor. Şu an hesabında ise 709,911,617 XRP bulunuyor. Satışlara devam ederse bu miktar 5 ay içinde bitecek. Tabii bu ay şimdiye kadar hiç satış yapmaması hala gizemini koruyor. Çünkü Ripple ile McCaleb arasındaki anlaşmaya göre her gün satış yapmalı.

Ripple, eski ortağına 9 milyar XRP tazminat ödemeyi kabul etmişti. Ancak fiyat manipülasyonu endişesi ile hepsini birden satması yasak.

İlgili – Ripple teknik analizi: XRP fiyatı kritik seviyede

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple ve büyük borsalar arasında dikkat çeken XRP hareketliliği TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple ve SEC arasındaki davada sürpriz gelişme! TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple, bu raporla geleneksel finans sistemine meydan okudu! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası