CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Tarihi 7000 dolar desteği Bitcoin’i daha fazla düşmekten koruyabilir mi?

bitcoin teknik analiz coinajans.com
fairspin_koinmedya

Tarihi 7000 dolar desteği Bitcoin’i daha fazla düşmekten koruyabilir mi? BTC daha dün 8,000 dolar desteğini kırmışken, bugün de daha alttaki ilk psikolojik seviyenin kapılarını çalmaya başladı. Burası şimdilik tutunuyor görünüyor.


Tarihi 7000 dolar desteği Bitcoin’i daha fazla düşmekten koruyabilir mi?

Daha dün, Bitcoin’in 8,000 dolar desteğine veda ederek gerilemesine şahit olduk. Bu seviye BTC fiyatını son birkaç gündür düşmekten koruyordu.

BTC piyasasında dün ağır kayıpların yaşandığı fiyat hareketi, önemli bir destek bölgesi olan 7,400 doların yeniden test edilmesi ile bitmişti. Bitcoin en son bu seviyeyi 26 Ekim’de görmüş ve ardından da yüzde 42’lik yükseliş başlamıştı. Bu yükseliş ise 10,350 dolarda sona ermişti.

Üzerinden bir ay geçmedi ki lider kripto para 26 Ekim’in etkileyici fiyat yükselişini hiç yaşanmamış gibi yeniden düştü. Bitcoin şu an 7,000 doları dip seviye belirleyerek zor anlar yaşıyor. Bu BTC için yeni bir aylık dip seviyesi. Aynı zamanda 17 Mayıs’tan bu yana gördüğü son 6 ayın da en düşük fiyatı.

Aşağıdaki günlük grafiğe bakarsak, Bitcoin’in bu yılın Nisan ayında başlayan tarihi destek hattına dokunduğunu görebiliriz. Şimdiye kadar bu destek, başka bir psikolojik seviye olan 7,000 dolar ile birlikte iyi tutunuyor. Buna rağmen her şey her an değişebilir.

İlgili – Çin haberleri sonrası Bitcoin 7000 dolara geriledi

Bu kadar keskin düşüşten sonra, hiç şüphesiz kripto para piyasası ayı görünüyor. Son beş gündür mumlar da buna işaret ediyor. Tabii bugün 7,700 doların üzerine kapanış yaparak, sürpriz yapmadığı sürece.

Toplam piyasa değeri: 197 milyar dolar
Bitcoin’in piyasa değeri: 130 milyar dolar
BTC hakimiyeti: yüzde 66

Veriler: CoinGecko

Teknik analiz ve dikkat edilmesi gereken kritik seviyeler

Destek ve direnç: 7,400 dolar desteğini kırdıktan sonra, bu seviye şu an birinci direnç seviyesine dönüştü. Daha da ileride 7,700 dolar desteği var ki burası da dünkü işlemlerde direnç olduğunu kanıtladı.

Aşağıda ise 6,000 dolar hiç olmadığı kadar yakın. Eğer 7,000 dolar kırılırsa, 6,200 dolar bölgesine kadar pek bir talep yok. Yine de 6,600 dolarda bazı destekler olabilir. Buna rağmen panik havası Bitcoin’i hızlı bir şekilde 6,000 dolar ve hatta 5,400 dolar ve 5,600 dolara kadar götürebilir.

İlgili – Bitcoin 8.000 dolar desteğini kaybetti

RSI indikatörü: RSI da ayı görünüyor. Dünden bu yana RSI yeni dipler keşfetti. Şu an 25 seviyesi ile karşı karşıya. Burası düşüşü bir süre durdurabilir.

Skolastik RSI osilatörü 1 günlük grafikte aşırı satış bölgesine işaret ediyor. Bu da muhtemel bir cross-over durumunda pozitif düzeltmeye işaret edebilir.

İşlem hacmi: Ayılar burada da var. Günlerdir önemli bir hacim olmadı. Dün ise Ekim’in sonundan bu yana en yüksek hacim kaydedildi. Sonuçta piyasalar kan gölüne döndü.

BTC/USD Bitstamp 1 günlük grafiği

Tarihi 7000 dolar desteği Bitcoin'i daha fazla düşmekten koruyabilir mi? BTC daha dün 8,000 dolar desteğini kırmışken, bugün de daha alttaki ilk psikolojik seviyenin kapılarını çalmaya başladı. Burası şimdilik tutunuyor görünüyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Haftaya başlarken Bitcoin durum analizi

Coin Ajans

Bitcoin kripto kışı geri mi geliyor?

Coin Ajans

Haftalık Bitcoin fiyat analizi: Yükseliş kapıda

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası