CoinAjans.com
Altcoin

Tarihi Bitcoin Yasaklarıyla Ünlü Ülkeden, Çok Konuşulacak Kripto Para Hamlesi

Kriptokoin.com – Kripto para ve Blockchain teknolojisi üzerine iyice düşündükten sonra Hindistan Merkez Bankası (RBI), U dönüşü yapıyor ve kendi kripto para birimini piyasaya sürmeye karar veriyor. RBI kripto parasını herhangi bir özel Blockchain şirketinden bağımsız olarak çıkaracak.

FairSpin

Hindistan Merkez Bankası U dönüşü yapıyor! RBI’nın kripto parası geliyor

2018’deki kripto kışında yaşanan en önemli olumsuz olaylardan biri, Hint kripto yasağı olarak adlandırılan şeydi. O zamanlar Hindistan, devlet bankalarının yerel dijital borsalara ve kripto ile uğraşan diğer şirketlere hizmet vermesini yasakladı. Borsalar bunun için RBI’ye dava açtı ancak borsalar uzun ve yorucu mücadeleyi kazanamadılar. Koinex, Zebpay vb. gibi birçok büyük borsa faaliyetlerini sonlandırmak zorunda kaldı.

StormGain

Bazı borsalar P2P ticareti kullanmaya başladı. Buna rağmen, ülke Çin’e benzer şekilde Blockchain teknolojisini, Bitcoin ve diğer kriptoya olan olumsuz tutumuna rağmen memnuniyetle karşılıyor. Şimdi, bu yılın başlarında beliren söylentiler sonrasında, Hindistan Merkez Bankası (RBI) kendi kripto para birimini piyasaya sürme niyetini açıkladı.

Çin ve Fransa’dan sonra Hindistan kendi kripto para birimini duyuruyor

Haber Inc42 tarafından bildirildi. RBI hala herhangi bir özel Blockchain ve kripto para şirketiyle olası bir ortaklığı duyurmadı. Ancak Hindistan Merkez Bankası, kendi  kripto parasını başlatmaya itiraz ediyor gibi görünmüyor. RBI başkanı Shaktikanta Das, Hindistan’da veya başka bir yerde hiçbir özel şirketin Hindistan için resmi bir devlet parası çıkarmasına izin verilmeyeceğini söylüyor. RBI kendisi kripto parasını piyasaya sürecek ve tüm süreci yönetecek. Bu karar, diğer büyük bankalarla ve devlet temsilcileriyle yapılan çok sayıda tartışma ve toplantı sonrasında alındı.

Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bu Altcoin 28x’in Üzerinde Fırladı! Sebebi Nedir?

Coin Ajans

Piyasayı Sarsan İddia: Binance, Ripple’da “İnsider Trading” Yaptı!

Coin Ajans

Basic Attention Token BAT 5 Mayıs’ta dünyanın en prestijli borsasında işleme başlıyor TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası