CoinAjans.com
Altcoin

Tarihi düşüş sonrası MATIC coin ekibinden açıklama geldi

fairspin_koinmedya

Son günlerin gözde kripto parası MATIC 2 saat içinde %70 değer kaybetti. Duruma sessiz kalamayan MATIC coin ekibinden açıklama gecikmedi.


MATIC coin ekibinden açıklama

MATIC coin tarihi günlerinden birini yaşadı. 10 Aralık Türkiye saati ile 03:00 ile 05:00 arasında,  saat içinde %70 oranında değer yitirdi. 520 satoshinden başladığı düşüş yolculuğuna 151 satoshide son verdi.

Matic 19 Kasım tarihinde 175 satoshi değerinden işlem görüyordu. O tarihten sonra parabolik bir yükselişe imza attı. Basın bültenleri sürekli Matic’den bahseder olmuştu. Tarihle 8 Aralık’ı gösterdiğinde artık fiyat 571 satoshiye kadar çıkmıştı.

Parabolün kırılması felaketi de beraberinde getirdi. Matic tarihinin ilk önemli düşüşüne imza atmış oldu. Böyle büyük bir kriz sonrası gözler doğal olarak proje yöneticilerine çevrildi. Kimileri düşüş öncesi proje yöneticilerinin şüpheli mesaj trafiğine dikkat çekti. Söylentilere göre proje sahipleri hazır fiyat yükselmişken ellerindeki coinleri çıkarmaya çalışmışlardı.

Matic coin ekibi yaptığı açıklama ile söylentilere açıklık kavuşturdu. Ekip aslında toplam arzın son derece küçük bir bölümünü serbest bırakmıştı. Yani 248 milyon MATIC coinin %2.5’inden söz ediyoruz. Matic proje ekibi yayınladıkları blog gönderisinde detaylı bir biçimde açıkladıkları üzere bu miktar da zaten ağın güvenliği ve staking için kullanılacak.

“Bu düşüşte MATIC’in rolü yoktur. Yaşanan sert düşüş ile Ekim ayında serbest bıraktığımız %2.5’lik MATIC tokenin hareketi eş zamanlı gerçekleşmiştir. Vakfın token haznesindeki varlıklar öngörüldüğü gibidir. MATIC çok daha güçlü bir şekilde yeniden ayağa kalkacaktır.”

Panik dalgasını tetikleyen, proje sahiplerinin ellerindeki tokenleri Binance üzerinden blok satışa çıkaracaklarını iddia eden tweet oldu.

Binance CEO’su da konuya dahil oldu ve proje yöneticilerinin sert düşüşten sorumlu tutulamayacağını belirtti. Düşüşe neden olan etmen token sahiplerinin panik dalgası ile satışa geçmesinden başka bir şey değil.

Matic hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

İlgili Haberler

Ethereum Vs Cardano: İddialı Tahmin ve Öngörülere Şaşıracaksınız!

Coin Ajans

Ethereum’un 1 Ocak’taki Hard Fork’u İçin Herkes Hazır mı?

Coin Ajans

Piyasalar coştu Binance Tether bulamıyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası