CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Tarihin en büyük hack saldırısında başrolde Bitcoin var TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
huobi_koinmedya

Tarihin en büyük hack saldırısında Bill Gates, Elon Musk, Barack Obama gibi birçoklarının Twitter hesabı ele geçirildi. Saldırganlar bu kişilerin takipçilerinden Bitcoin göndermelerini istedi. Karşılığında ise gönderdikleri miktarı ikiye katlayarak geri ödeme vaat etti.


Tarihin en büyük hack saldırısı

Dünya genelinden birkaç teknoloji devinin Twitter hesapları hacklendi. Öyle görünüyor ki bu organize bir siber saldırıydı. Ele geçirilen Twitter hesapları arasında Bill Gates, Elon Musk gibi isimlerin de hesapları var.

Ele geçirilen bu Twitter hesapları ise bir kripto dolandırıcılığı için kullanılmaya çalışıldı. Saldırganlar, söz konusu isimlerin hesaplarından bir mesaj paylaştı. Mesajda, verdikleri bir kripto adrese 1,000 dolardan başlayarak 10,000 dolar 50,000 dolara kadar değişen miktarlarda para göndermeleri istendi. Sonuçta gönderdikleri kriptoyu ikiye katlayarak geri ödeme sözü veriyorlardı.

İlgili – Korkulan oldu – DeFi platformu Balancer hacklendi!

koinmedya_brave

Bill Gates, Elon Musk ve diğer kurbanlar

Tarihin en büyük hack olayında birkaç teknoloji devi, iyi bilinen iş adamı, ünlüler ve diğer birçok kişinin Twitter hesabı ele geçirildi. Bu saldırının boyutları henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak olayın kurbanı olan kişi ve kuruluşların isimleri bir bir ortaya çıkıyor. Mesela saldırı kurbanı olan birkaç isim şöyle: Twitter CEO’su Jack Dorsey, SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, Amazon CEO’su Jeff Bezos, Microsoft CEO’su Bill Gates, Joe Biden, Kanye West ve daha birçokları.

Tarihin en büyük hack saldırısında Bill Gates, Elon Musk, Barack Obama gibi birçoklarının Twitter hesabı ele geçirildi. Saldırganlar bu kişilerin takipçilerinden Bitcoin göndermelerini istedi.

Saldırganlar Gates’in hesabından şöyle yazdı: “Herkes benden artık geri vermemi istiyor. Şimdi zamanı geldi.” Mesajın devamında verilen adrese 30 dakika için gönderilen Bitcoin’lerin ikiye katlanarak geri ödeneceği belirtiliyor. Tabii bu bir dolandırıcılık.

Gate’in hesabı dışında eski ABD Başkanı Barack Obama, Warren Buffett, Jeff Bezos ve Mike Bloomberg’in de hesaplarından benzer tweetler atıldı. Hepsinde de tweete eklenen adrese Bitcoin gönderilmesi isteniyor. Hepsi de onaylı Twitter hesapları.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin’i gerçekten Çin mi yönetiyor?

Twitter ne yaptı?

Twitter sözcüsü ise olayı araştırdıklarını söylüyor. Gates’in sözcüsü ise CNN Business’e yaptığı açıklamada, “Bu tweetlerin Bill Gates tarafından gönderilmediğini doğruluyoruz.” dedi.

Öyle görünüyor ki bu Twitter’in şimdiye kadar karşılaştığı en büyük sorun. Twitter olayı düzeltmek için çalışıyor. Ancak olay yaşanınca Twitter hisselerinde düşüş de kaydedildi.

Uber de şöyle açıklama yaptı: “Birçok diğerleri gibi bizim @Uber hesabımız da dolandırıcıların eline geçti. Tweetler silindi ve şu an direkt Twitter ile çalışarak neyin niye yaşandığını çözmeye çalışıyoruz.”

Şu an Bitcoin isteyen tüm ilgili tweetlerin silindiği bildiriliyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple boğaları fiyatı satış baskısından kurtarabilir mi?

Coin Ajans

17 cent mi 20 cent mi? Ripple hangi yöne gidecek?

Coin Ajans

Bitcoin ETF olmadı Ethereum ETF verelim? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası