CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Tarihin en büyük Twitter Bitcoin saldırısının boyutu belli oldu TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Bu haftaya tarihin en büyük Twitter Bitcoin saldırısı damga vurdu. Saldırının boyutu belli oldu ve hackerlar onca gürültüye rağmen sadece 120 bin dolar toplayabildi.


Twitter Bitcoin saldırısı sonucu 120 bin dolarlık kayıp

Geçmiş yıllardaki siber saldırıların boyutu ile en son yaşanan Twitter skandalının boyutunu kıyasladığımızda parasal olarak yaşanan kayıp koparılan gürültünün çok altında kalıyor. Hackerlar sadece 120 bin dolar para toplayabildi. Toplamda ise 130 yüksek profilli adres hackerlarca ele geçirildi.

Hackerlar Joe Biden, Barack Obama, Gemini Borsası, Coinbade Borsası, Elon Musk, Kim Kardashian, Justin Sun ve Charlie Sun gibi birçok ünlünün ve şirketin Twitter hesaplarını ele geçirdi. Hackerlar, bu hesapların milyonlarca takipçisine Bitcoin adresi göndererek bu takipçilerden Bitcoin toplamaya çalıştılar.

Aşağıda Bill Gates’in hackelen hesabından gönderilen tweet’i görüyoruz.

koinmedya_brave

Twitter Bitcoin saldırısı Tarihin en büyük Twitter Bitcoin saldırısının boyutu belli olduBill Gates adına hacker şunları söylüyor:

“30 dakika içerisinde bana gönderdiğiniz Bitcoin’leri ikiye katlıyorum. 1,000 dolar gönderin size 2,000 dolar göndereyim”

Bu tweet’lerden sadece 120 bin dolar toplandı. Toplanan paranın düşük seviyede kalması bizlere kripto para toplumunun bu tür saldırılara karşı bilinç düzeyinin yükseldiğini gösteriyor.

Kopan gürültünün nedeni hackenen Twitter hesaplarının ünlülere ait olmasından kaynaklanıyor. Ancak ele geçirilen adreslerin DM hesaplarına ulaşıp ulaşamadıkları konusunda henüz bir bilgimiz yok. Geçtiğimiz dönem ABD Başkanlık Seçimleri döneminde ABD Başkan adayı ve eski Dış İşleri Bakanı Hillary Clinton’ın gmail hesapları ele geçirilmişti. Ele geçen gmail yazışmalarından Hillary Clinton’ın görevdeyken bazı resmi yazışmaları gmail üzerinden yaptığı gözlendi. Bundan dolayı Hillary Clinton özensizlikle ve sorumsuzlukla suçlandı ve başkanlık seçimlerinde ciddi yara aldı.

En son yaşanan Twitter Skandalında ABD Başkan Adayı Joe Biden’ın da Twitter hesabının ele geçirildiği ileri sürülüyor. Hillary Clinton’ın yaşadığı benzer süreci Kasım 2020 ABD Başkanlık Seçimlerinden Joe Biden da yaşar mı göreceğiz.

koinmedya_brave

Sonuç olarak skandalın ardında Bitcoin fiyatlarında düşük seviyede bir düzeltme yaşandı. Aşağıdaki grafikte ise Twitter hisse senetleri fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Hisseler 35.67 dolar seviyesinden 35.28 dolar seviyesine geriledi.

Twitter Bitcoin saldırısı Tarihin en büyük Twitter Bitcoin saldırısının boyutu belli oldu

Kısaca skandalın gürültüsü çok ama parasal kayıp az.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Twitter CEO’su Bitcoin için sıkı çalışıyor

Weiss Ratings’e göre yatırım riski en yüksek 18 altcoin

Coin Ajans

Dünya Ekonomi Forumu küresel stabil coin makalesi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası