CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Telegram’ın iki yıldır merakla beklenen Blockchain projesi sonlandırıldı

kripto para haber coinajans

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, uzun zamandır beklenen Telegram Open Network (TON) Blockchain projesinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile süregelen yasal mücadeleden dolayı sonlandırılacağını açıkladı.

Durov, bugün yaptığı açıklamada, “Bugün bizim için üzücü bir gün. Blockchain projemizin sonlandırıldığını duyuruyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili detaylı açıklamada ise kararının nedeninin SEC’nin ihtiyati tedbir kararı aldırması olduğu belirtildi. SEC, bu yolla Telegram’ın TON Blockchain ağını faaliyete almasını ve gram token’larını piyasaya sürmesini engellemişti.

Durov, açıklamalarının devamında, ABD’nin dolar üzerindeki kontrolü ve küresel finansal sistem üzerindeki etkisinin ona büyük bir güç verdiğini vurguladı ve ülkenin Apple ile Google’ı TON uygulamalarını, mağazalarından kaldırmaya zorlayabileceğini ekledi. Daha sonra, Amerikan yönetimini eleştiren Durov, “Ne yazık ki biz, dünya nüfusunun başka bir yerde yaşayan yüzde 96’sı ABD’de yaşayan yüzde 4 tarafından seçilen karar vericilere bağlıyız.” dedi.

Detaylar geliyor…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Kripto para piyasasının toplam değeri yeni ATH’sine ulaştı

Fransız İş Adamı 1,2 Milyon Avroluk Kripto Para Hırsızlığı Yaptı!

Coin Ajans

En çok kazandıran DeFi tokenler hangileri? DeFi çılgınlığı sürüyor!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası