CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Tesla haberi sonrası Bitcoin’de büyük deprem! İşte kritik seviyeler… TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Tesla’nın Bitcoin ödemelerini durduğu yönündeki açıklamalarının ardından, Bitcoin’de yaşanan depremin etkileri hala devam ediyor! Yükseliş trendi umutları tamamen söndü mü?

Bitcoin Teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Tesla kararı sonrası Bitcoin dün (12 Mayıs) keskin bir düşüş yaşadı. Bugün de erken saatlerde, aşağı yönlü hareketine devam ederek, 46.000 dolarlık destek alanına dokundu ve ardından 48000 dolarlık destek alanından yukarı sıçradı.

Tesla haberi sonrası Bitcoin'de büyük deprem! Bitcoin teknik analizi.

Bu keskin düşüş, Tesla’nın Bitcoin ile ödemeleri kabul etmeyi bıraktığını açıklamasından kısa bir süre sonra geldi.

Bitcoin kritik desteğe dokundu!

BTC dün hızlı bir şekilde 58.000$’dan 48.600$’a düştü. Bitcoin, 2021 Mart ayının başından beri korunan bu destek alanını kırdı. Dahası düşüş, sabahın erken saatlerinde parite, 46.000$‘a düşene kadar devam etti. Bununla birlikte, BTC 51.247$’a yükseldi ve bir hammer (Çekiç Boğa) mumu oluşturmaya başladı.

Hammer (Çekiç Boğa) mum formasyonu nedir?

Hammer, düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkan bir mum formasyonudur. Üst üste gelen kırmızı mumlarla devam eden bir düşüş trendinin sonunda oluşur. Burada, parite açılışta satış yer ve daha düşük fiyatları gördükten sonra alıcılar baskın hale gelir ve fiyatı yukarı taşır. Bu mumun kapanışı ise günün en yüksek seviyesinde gerçekleşir.

koinmedya_paradex
Bitcoin teknik analizi Tesla haberi sonrası Bitcoin'de büyük deprem! İşte kritik seviyeler...

Kısa vadeli Bitcoin fiyat analizi ve fiyat tahmini  

Düşüşe rağmen, teknik göstergeler hala pozitif olarak kabul edilebilir. RSI 50’nin altına inmiş olsa da MACD hala pozitif. Negatif bölgeye geçmiş olsaydı, bunu Ekim 2020’den beri ilk kez yapmış olacaktı.

Altı saatlik grafik de zaten, şu an için hammer (boğa çekici) gösteriyor.

Bununla birlikte, 52.730$ ile 54.340$ arasında 0.5-0.618 Fib geri çekilme seviyesi ile oluşan çok önemli bir direnç alanı var. Aynı zamanda bu, yatay bir direnç alanı. Bu nedenle, Bitcoin 52.730-54.340 dolar arasındaki direnç bölgesini kırmayı başarana kadar, trend yükseliş olarak kabul edilemez.

Ayrıca, hem RSI hem de MACD düşmeye devam ediyor ve yukarı yönlü herhangi bir geri dönüş sinyali de vermiyor.

BTC Elliot analizi ve dalga sayımı

Dünkü düşüş, 25 Nisan’da başlayan yükseliş ivmesini geçersiz kıldı. Bu nedenle, en olası senaryo, BTC’nin şu anda C dalgasında olduğu gösteren bir zigzag düzeltmesi.

Bitcoin teknik analizi Tesla haberi sonrası Bitcoin'de büyük deprem! İşte kritik seviyeler...

Hareketin alt kısmı için potansiyel bir hedef 41.567$ olarak görülüyor. Bu aynı zamanda düşen paralel kanalın destek çizgisiyle aynı hizada bulunuyor. Bunun ardından yukarı yönlü bir hareket bekleneblir.

Uzun vadede bu, muhtemelen uzun vadeli yassı düzeltmenin (kırmızı renkle gösterilen) veya dördüncü dalga üçgeninin (turuncu renkli) A dalgasıdır. Bununla birlikte şu anda hangi modelin ortaya çıkacağı tam olarak net değil.

Ancak tüm pattern tamamlandıktan sonra, tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yeni bir yukarı yönlü hareket gerçekleşebilir.

“koinmedya_binance”
Bitcoin teknik analizi Tesla haberi sonrası Bitcoin'de büyük deprem! İşte kritik seviyeler...
Uzun vadeli BTC grafiği – Kaynak: Tradingview

Sonuç olarak; önümüzdeki birkaç gün içinde kısa vadeli başka düşüşler gerçekleşebilir. Ancak bu, orta ve uzun vadede Bitcoin için yukarı doğru daha büyük hareketin gerçekleşmeyeceği anlamına gelmiyor.

Kaynak

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor
Bitcoin teknik analizi Tesla haberi sonrası Bitcoin'de büyük deprem! İşte kritik seviyeler...
  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Tesla haberi sonrası Bitcoin'de büyük deprem! İşte kritik seviyeler...

  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı
Bitcoin teknik analizi Tesla haberi sonrası Bitcoin'de büyük deprem! İşte kritik seviyeler...
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!
Bitcoin teknik analizi Tesla haberi sonrası Bitcoin'de büyük deprem! İşte kritik seviyeler...


2021 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2021 sene sonu tahmini 100.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 68.000 dolara doğru yelken açacak ya da 50.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdı ve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

koinmedya_telegram_coinsignal

İlgili Haberler

Tanınmış CEO’dan 2021 sonu için umut dolu Bitcoin tahmini!

Analiz: Bitcoin 8200 dolardan geri dönebilir

Coin Ajans

Twitter’da atışan Kripto fanları için oyunlarda kapışma zamanı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası