CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Tesla neden daha fazla Bitcoin almadı? Yakında yeni alım yapabilirler mi?

kripto para haber coinajans

Kripto Para Haber – Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımının ışığında, piyasadaki yükseliş son derece ateşli bir halde. Şu anda birçok kişi, dünya çapındaki kurumsal hazinelerin Tesla’nın liderliğini takip edeceklerini ve kripto para birimlerine yönelik tahsise daha yakından bakacaklarını tahmin ediyor.

Pek çok kurumsal şirket Tesla’yı takip edip Bitcoin alabilir

Tesla, S&P 500’deki en büyük beşinci şirket ve bu nedenle, pek çok şirketin BTC satın alımı yaparak bu hamleyi taklit edeceği düşünülüyor.

Doğrudan bir Bitcoin satın alımını duyuracak sıradaki şirketin Apple veya Microsoft olma olasılığı konuşuluyor. Avanti’nin Kurucusu Caitlin Long’a göre, Tesla’nın 19,4 milyar dolarlık nakit rezervinin yalnızca %7,7’sini kripto para birimine ayırmasının bir nedeni var.

Tesla neden daha fazla Bitcoin almadı?

Dijital varlıklar, cari muhasebe kuralları kapsamında şu anda “belirsiz süreli” maddi olmayan varlıklar olarak kabul ediliyor. Long’a göre, satın alma işleminden sonra herhangi bir noktada gerçeğe uygun değerlerinde defter değerinin altındaki herhangi bir amortisman, Tesla’nın bir “değer düşüklüğü zararı” kaydetmesine sebep olacak.

Buna ek olarak Tesla, satışa kadar piyasa fiyatında herhangi bir yukarı revizyon yapamayacak. Bu “değer düşüklüğü zararı”, şirketleri kazançlarında ani isabetler de dahil olmak üzere birçok olumsuz etkiye açık hale getiriyor.

Uzmanlar, Tesla’nın bu sebeple kısa vadede yeni bir BTC alımı yapmasını mantıklı bulmuyor.

Popüler kripto destekçisi, “Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri (GAAP) o kadar çirkin olmasaydı Tesla daha fazla Bitcoin satın alırdı.” dedi.

Halihazırda geçerli olduğu gibi, herhangi bir şirket bir Bitcoin Fonuna yatırım yaparsa, değer yukarı veya aşağı işaretlenir; oysa doğrudan Bitcoin satın alırsa, değer yalnızca düşer. Bu, şirketlerin neden dijital varlıklara dolaylı olarak maruz kalmayı tercih ettiğini açıklayabilir.

Son zamanlarda, saygın fon yöneticisi Bill Miller, yatırımcılara Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) aracılığıyla Bitcoin ile dolaylı olarak etkileşime teklifinde bulundu. Yakın tarihli bir SEC dosyası, Miller Opportunity Trust’ın GBTC’ye 2,7 milyar dolarlık bir yatırım yapabileceğini ortaya koydu.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Almanya Kripto Paraları Resmen Tanımladı

Coin Ajans

Dünyanın en büyük kredi kartı şirketi kripto para ödemelerini destekleyecek

285 milyon XRP’lik işlemin altından devasa suç şebekesi çıktı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası