CoinAjans.com
Altcoin

Tether aleyhinde ABD merkezli yeni bir dava

fairspin_koinmedya

Tether aleyhinde Bitcoin ve kripto para piyasalarını manipüle ettiğine dair Washington’da yeni bir dava açıldı. Tether en yaygın kullanılan stabil coin olarak biliniyor.


Tether aleyhinde yeni bir dava

En başarılı stabil coin olan Tether’in (USDT) başı ABD merkezli soruşturmalar ve davalarla dertte. Daha eskisi sonuçlanmadan Tether aleyhinde ABD merkezli yeni bir dava açıldı. Tether’e ilk dava New York Eyaletinde açıldı ve şimdiki dava ise ABD başkenti Washington’dan.

Tether aleyhinde gelişen hukuki süreç için şu açıklamalarda bulundu:

“Bu absürt ve temelsiz suçlamalar Tether’in içinde kritik rol oynadığı dijital ekosisteminin büyümesini ve teknolojik gelişimini tehdit ediyor. Bizim savaşımız kripto toplumunun savaşı anlamına geliyor”

Tether, Bitcoin fiyatlarını manipüle etmekle suçlanıyor. Bu konuda geçtiğimiz günlerde Tether aleyhinde bir rapor hazırlanmıştı. Rapor, Tether manipülasyonunu bilimsel yöntemlerle kanıtladığı ileri sürüyor. Söz konusu rapor TokenAnalyst (@thetokenanalyst) tarafından yayınlandı

Lütfen Bkz: Tether piyasalarda manipülasyon iddiasına sert çıktı

Piyasada yaklaşık 4,1 milyar adet Tether işlem görüyor ve her bir Tether’in fiyatı bire bir dolara sabitlenmiş durumda. Yazının kaleme alındığı saatte ise günlük Tether işlem hacmi yaklaşık 35 milyar dolar. Bu açıdan değerlendirildiğinde her bir Tether gün sonunda en az 9 kez el değiştirmiş olacak.

Binance Borsasının geçtiğimiz gün stabil coin raporunu yayınladı. Bu rapora göre Binance kullanıcılarının yüzde 43’ü kripto para işlemlerinde Tether’i tercih ediyor. Tether’i sırasıyla USDC, PAX, TUSD, DAI, GUSD, BUSD ve USDS takip ediyor. Raporda dikkat çeken diğer husus ise Binance kullanıcılarının yüzde 96’sı stabil coin kullanıyor olması. Yüzde 4’lük küçük bir kesim ise stabil coin tercih etmiyor.

Lütfen Bkz: Tether ve Bitfinex Paradise Belgelerinde çıktı

Kaynak

İlgili Haberler

Weiss Crypto Ratings’e göre Tezos mu Bitcoin mi?

Bu Altcoin Tek Duyuruyla Fırladı! Analistler Daha Fazla Artış Bekliyor

Coin Ajans

İşte 2 Usta Analistten “Şoke Eden” Ripple (XRP) Tahminleri

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası