CoinAjans.com
Altcoin

Tether arzının yarıdan fazlası 119 adreste

fairspin_koinmedya

Blockchain aktivite analizlerine göre Tether arzının yarıdan fazlası 119 adreste toplanmış görünüyor. Peki bu stabil coin için ne anlama geliyor?


Tether arzının çoğunluğu kimlerde?

Şüphesiz kripto dünyasının en tartışılan kripto paralarından olan Tether yine ilginç bir haberle karşımızda. Geçen ay Amerika’nın seçkin üniversitelerinden araştırmacılar  John M Griffin ve Amin Shams USDT ve zaten başı belada olan Bitfinex borsasını 2017 boğa koşusunu yönetmekle suçladı. Tether her ne kadar bu suçlamaları reddetse de yatırımcılarda ihanet hissi oluşmasını da önleyemedi. Tether ve Bitfinexin halkın ilgisini kontrol ederek haksız kazançlar elde edldiği söylentileri de arttı. Paradise papers belgelerine göre bu iki kuruluş aynı kişiler tarafından yönetiliyor.

Bu söylentilere rağmen USDT piyasayı kontrol etmeye devam ediyor. Bu ayın başında açıklanan verilere göre Tether’ın  piyasadaki stabil coinler içindeki payı % 97. Tether arzına gelince son açıklanan blockchain aktivite analizleri şaşırtıcı bilgiler içeriyor. Blockchain analiz firması IntoTheBlocks Tether’ın işlem aktivitesiyle ilgili üç ilginç konuyu Twitter’da paylaştı. Birincisi dolaşımdaki Tether arzının % 64’ü 119 adresin kontrolünde. Üstelik bir hafta içinde 100,000 dolardan fazla yapılan işlem miktarı 3.52 milyar dolar. Üçüncü ve sonuncusu ise USDT bir hesapta yaklaşık ortalama 20 gün duruyor. Burada vurgulanmak istenen kripto piyasasındaki diğer rakiplerine nazaran USDT’ın yeterince ilgi görmemesi.

Öyleyse kimin çok Tether’ı var?

Son verileri daha da derinden incelediğimizde her bir adresin yaklaşık 20 milyon USDT tuttuğu sonucunu çıkarabiliriz. Bu da Tether arzının ve kontrolünün merkezi olduğu yorumunu çıkarmamıza neden oluyor. Merkeziyetsizlik en önemli kripto para kriterlerinden biriyken bu sonucu çıkaran yatırımcılar Tether hakkında ne düşünür varın siz hesap edin.Yani yok olmak üzere kurulmuş bir olgu mu var karşımızda? Diğer bir kafa kurcalayıcı soru da kim bu kadar çok Tether varlığı tutacak kadar bu stabil coine güvenebilir?

BKNZ:Tether ve Bitfinex Paradise Belgelerinde çıktı

BKNZ:Tether aleyhinde ABD merkezli yeni bir dava

Fakat hakkındaki yüksek fiyatlı davalara ve bitmeyen kuşkulara rağmen hala USDT en çok tercih edilen stabil coin. Ayrıca 19.6 milyar dolarlık işlem hacmiyle Bitcoin işlem hacmini bile geçiyor. Piyasada monopol olmanın meyvelerini USDT topluyor anlaşılan.

BKNZ:Tether en popüler stablecoin olmayı nasıl başarıyor?

Kaynak

İlgili Haberler

OKEx Bitcoin Opsiyon İşlemleri Şimdi Herkesin Kullanımına Sunuldu

Coin Ajans

Çılgın Tahmin: 1 Doların Altında Olan Altcoin, 409 Bin Dolara Fırlayacak!

Coin Ajans

Bu Merkezsiz Uygulama Ethereum’un En Aktif Uygulaması Oldu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası